20. septembra 2011

Poprad oslávil prvé víťazstvo, Trenčín podľahol Skalici

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 3. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Tipsport extraligy 2011/2012: MsHK DOXXbet Žilina - HK ŠKP Poprad 0:5 (0:4, ...

bystrica zvolen BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 3. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Tipsport extraligy 2011/2012:

MsHK DOXXbet Žilina - HK ŠKP Poprad 0:5 (0:4, 0:1, 0:0)
Góly: 9. Kuľha (A. Novotný, Vandas), 10. A. Kroták (Vaic, Velebný), 11. Balán (D. Brejčák, Vandas), 16. Kuľha (A. Novotný, Balán), 27. Kuľha (A. Kroták, D. Brejčák)
Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: M. Gašparík – Rovenský, V. Snášel, 806 divákov

Žilina: Murín (11. M. Laco) - D. Devečka, Kudělka, Houdek, Ďurkech, Krčula, Dlouhý - Richard Huna, Róbert Huna, Stupka - Sivák, Troliga, Smotrila - Drábek, Hreus, T. Sýkora - Kubiš, Linet, M. Drevenák
Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčak, Fabian, Velebný, Malina, Helström, Kramár - Vandas, Balán, Kuľha - A. Kroták, Hult, Vaic - Rapáč, S. Takáč, Gellerstedt - Paločko, Achmetov

V stretnutí tabuľkových súperov začali trocha lepšie Žilinčania, ale strelecké príležitosti Siváka a najmä Hreusa v 6. min zostali nevyužité. V 7. min vylúčili domáceho obrancu Houdeka a Kuľha od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a poslal hostí do vedenia. Kamzíkom sa podarilo v priebehu 132 sekúnd zvýšiť svoj náskok na 3:0, keď druhý gól pridal kapitán Kroták a tretí Balán. Po jeho góle domácu bránku opustil Murín a vystriedal ho Marek Laco. Hostia v prvej tretine ešte prikrášlili výsledok, keď štvrtý gól pridal Kuľha. Ten bol produktívny aj v druhej časti hry, keď v 27. min po nezištnej prihrávke Krotáka vo vlastnom oslabení zvýšil na 5:0 a skompletizoval hetrik.

Kým prvá tretina bola o góloch, druhá bola o vylúčeniach a v tomto kurze pokračovala aj posledná časť tohto súboja. Ani jeden z tímov nedokázal početnú prevahu využiť. Bližšie ku gólu mali Popradčania, ale strela Krotáka v 48. min skončila na ľavej žŕdke a v 56. min sa nepresadil ani Vaic.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 34. Obdržálek (Kloz, Lušňák), 56. T. Višňovský (Pálffy) - 40. Sojčík (Hlubuček)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: R. Školiak (Skalica) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Brath, Stano, 1971 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Gula, Kloz, Jankovič, Jaborník, Bučka, Magušin, K. Grman - Pálffy, R. Školiak, T. Višňovský - Lušňák, J. Hruška, Obdržálek - Kutálek, Holovič, Šátek - T. Mikúš, Štepán, Klejna
Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, E. Bednár, Hlubuček, Gabriš, Bolf, Trefný, Štindl, Imrich - T. Melichárek, A. Šťastný, Pardavý - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, Sojčík, Lelkeš - Radulay, M. Daňo, M. Filo

Skaličania si v úvode prvého domáceho stretnutia v novej sezóne nedokázali vytvoriť výraznejší tlak. Prvú tretinu poznačilo množstvo vylúčení, no ani jeden zo súperov si v presilovkách nevytvoril gólovú príležitosť. Domáci už v 6. min prišli o R. Školiaka, ktorý za zákrok na jedného z Trenčanov dostal trest do konca stretnutia.

Na začiatku druhej časti mali viac príležitostí hostia z Trenčína, ale Lakosil sa nenechal zaskočiť. Neskôr prevzali iniciatívu Skaličania, Kováč však výborne zasiahol pri veľkej šanci Kutálka. Skóre duelu otvorili domáci, keď v 34. min Obdržálek zakončil akciu Kloza s Lušňákom. Zverenci trénera Dušana Gregora dokázali gólovo odpovedať 30 sekúnd pred druhou sirénou, do streleckej listiny sa zapísal Sojčík.

V III. tretine obaja súperi príliš hokejovej krásy neukázali. Rozhodnutie napokon priniesol v 56. min presilovkový gól T. Višňovského, ktorý za Kováčov chrbát poslal odrazený puk po strele Pálffyho. Vzápätí mohol zvýšiť skúsený Pálffy, ale trenčiansky brankár bol pripravený. V záverečnej hre bez brankára už Trenčania nedokázali vyrovnať.