Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

07. mája 2007

Porsche nemá takmer žiadnu podporu v ponuke na VWInvestori, ktorí vlastnia len 188 kmeňových a 13 prioritných akcií spoločnosti Volkswagen (VW), začali v piatok predávať svoje akcie. Ako o tom v pondelok informovala spoločnosť Porsche, reagujú tak ...Zdieľať

FRANKFURT 7. mája (WEBNOVINY) - Investori, ktorí vlastnia len 188 kmeňových a 13 prioritných akcií spoločnosti Volkswagen (VW), začali v piatok predávať svoje akcie. Ako o tom v pondelok informovala spoločnosť Porsche, reagujú tak na jej ponuku na prevzatie firmy VW. Hodnota akcií investorov korešponduje podľa nemeckého výrobcu luxusných športových automobilov s menej ako 0,01% equity kapitálom VW.

Porsche vyhlásilo, že nechce vo VW získať väčšinový podiel uplatnením svojej povinnej ponuky na prevzatie. Na základe ponuky by totiž investori dostali len 101 eur za akciu, pričom v súčasnosti sa s akciami VW obchoduje za cenu viac ako 110 eur za akciu. Cena prioritných akcií by podľa návrhu Porsche predstavovala 65,54 eur na akciu, čo je výrazne menej ako súčasná suma, ktorá sa pohybuje na úrovni 74,4 eur na akciu.

Návrh na ponuku o prevzatí prišiel po tom, čo Porsche zvýšila svoj podiel v najväčšom európskom výrobcovi automobilov na takmer 31 %, čo podľa nemeckých zákonov zaväzuje spoločnosť podať povinnú ponuku na prevzatie firmy.

SITA, Reuters,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vstupenky na koncerty B. Streisand sa okamžite vypredali
<< predchádzajúci článok
Na Lešti sa bude tri dni súťažiť o titul Železného muža

Porsche nemá takmer žiadnu podporu v ponuke na VW - diskusné fórum čitateľov