Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. novembra 2012

Portugalský parlament odobril vyššie dane, na rade sú výboryPortugalský parlament v stredu v prvom čítaní schválil návrh štátneho rozpočtu na rok 2013, ktorý počíta s najvýraznejším zvyšovaním daní v modernej demokratickej histórii krajiny. ...Zdieľať
portugalsko LISABON 1. novembra (WEBNOVINY) - Portugalský parlament v stredu v prvom čítaní schválil návrh štátneho rozpočtu na rok 2013, ktorý počíta s najvýraznejším zvyšovaním daní v modernej demokratickej histórii krajiny.


Vyššie dane sú podľa vlády potrebné, aby krajina naďalej dokázala plniť podmienky dohody o úverovom programe od EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF) v objeme 78 mld. eur.

Zákon podporili dve strany stredo-pravej koalície, ktorá disponuje v 230-člennom parlamente väčšinou 132 kresiel. Opozícia, vrátane socialistov, ktorí v apríli 2011 počas svojej vlády požiadali o medzinárodnú finančnú pomoc, hlasovala proti.

Návrh štátneho rozpočtu, ktorý počíta so zvyšovaním daní z príjmu a majetku, ako aj so zavedením novej dane z finančných transakcií, následne prerokujú parlamentné výbory. Záverečné hlasovanie o zákone sa očakáva 27. novembra. Podľa agentúry Reuters sa opozícia pravdepodobne obráti na ústavný súd s cieľom zablokovať novú legislatívu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vladimir Putin ruší pracovný program, má zdravotné problémy
<< predchádzajúci článok
Otca dobodaného syna mrzí, že nebol využitý detektor lži