Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júna 2024

Poslanci odštartovali parlamentnú schôdzu, začali diskusiou k novele zákona o mediálnych službáchPoslanci parlamentu odštartovali štvrtkový rokovací deň 15. parlamentnej schôdze diskusiou o návrhu na skrátené legislatívne konanie k vládnej novele zákona o mediálnych službách.Zdieľať
664335ff87488291439203 676x451 20.6.2024 (SITA.sk) - Poslanci parlamentu odštartovali štvrtkový rokovací deň 15. parlamentnej schôdze diskusiou o návrhu na skrátené legislatívne konanie k vládnej novele zákona o mediálnych službách.


Rada pre mediálne služby (RpMS) by mala na Slovensku po novom plniť rolu koordinátora digitálnych služieb. Návrh predložený Ministerstvom kultúry SR je implementáciou viacerých nariadení Európskej únie, ktoré sa týkajú digitálnych služieb.

Akt o digitálnych službách je novou celoeurópskou reguláciou internetového obsahu v rámci poskytovania sprostredkovateľských služieb, ktorá zavádza nové harmonizované pravidlá pre poskytovateľov sprostredkovateľských služieb vrátane sociálnych sietí, online trhovísk, internetových vyhľadávačov, webhostingových a cloudových služieb, online cestovných a ubytovacích platforiem, obchodov s aplikáciami a iných typov online platforiem," ozrejmuje materiál.

Rezort doplnil, že cieľom predmetnej úpravy by malo byť budovanie bezpečnejšieho a transparentnejšieho online prostredia, zlepšenie podmienok poskytovania cezhraničných sprostredkovateľských služieb, aj lepšia ochrana spotrebiteľov a užívateľov v online priestore. Obsahuje aj opatrenia na efektívnejší boj proti nezákonnému šíreniu online obsahu, či nové povinnosti pre poskytovateľov online sprostredkovateľských služieb.


Zdroj: SITA.sk - Poslanci odštartovali parlamentnú schôdzu, začali diskusiou k novele zákona o mediálnych službách © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavský kraj má svoje „dvojča“ v Slovinsku. Ktoré regióny sú mu podobné?
<< predchádzajúci článok
Mesiac jún patrí myasténii gravis: Zriedkavému neurologickému autoimunitnému ochoreniu, ktoré na Slovensku postihuje čoraz viac Slovákov!