Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2012

Poslanci opäť zasadli do lavíc, návrhy opozície neprešliPoslanci otvorili 6. schôdzu Národnej rady SR a schválili jej 21-bodový program. Poslankyňa Lucia Žitňanská (SDKÚ-DS) neúspešne žiadala o zvolanie ústavnoprávneho výboru, ktorý by ...Zdieľať
pavol paska BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Poslanci otvorili 6. schôdzu Národnej rady SR a schválili jej 21-bodový program.


Poslankyňa Lucia Žitňanská (SDKÚ-DS) neúspešne žiadala o zvolanie ústavnoprávneho výboru, ktorý by mal podľa nej rozhodnúť, či môže parlament na tejto schôdzi rokovať o návrhu novely zákona o sociálnom poistení.

Podľa nej totiž musí zasadnúť vláda, schváliť navrhovanú novelu a nanovo ju predložiť do zákonodarného zboru.

Neuspel ani poslanec Jozef Mihál (SaS), ktorý žiadal prijať uznesenie, ktorým poslanci zaviažu vládu predložiť návrh novely zákona späť do medzirezortného pripomienkového konania a na portál právnych predpisov, aby legislatívny návrh mohla pripomienkovať verejnosť.

Poslanec Martin Poliačik (SaS) navrhol vyradiť z rokovania schôdze návrh na skrátené konanie k novele zákona, čo poslanci Smeru tiež nepodporili.

Po týchto neúspešných návrhoch opozície požiadal predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník v mene štyroch poslaneckých klubov o zvolanie poslaneckého grémia, ktoré sa bude zaoberať vzniknutou situáciou. Predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD) jeho návrhu vyhovel.

Poslanci vo štvrtok o 17:00 ukončili 4. schôdzu parlamentu. Za návrh predsedu parlamentu Pavla Pašku hlasovalo 82 zo 144 prítomných poslancov. Znamená to, že národná rada nestihla prerokovať a hlasovať o novele zákona o sociálnom poistení, o ktorej plénum diskutovalo od utorka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Komárňanské lodenice nestrácajú nádej, majú nového majiteľa
<< predchádzajúci článok
Slovenskému maloobchodu sa opäť nedarí, tržby klesajú

Poslanci opäť zasadli do lavíc, návrhy opozície neprešli - diskusné fórum čitateľov

Psychiatria vo vláde ...4.8. 8:46:58