Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. septembra 2018

Poslanci schválili novelu o vnútrozemskej plavbeIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 13. septembra (TASR) - Aplikačná prax si podľa ministerstva dopravy vyžiadala doplnenie a precizovanie niektorých ustanovení v zákone o vnútrozemskej plavbe. Rezort dopravy preto pripravil návrh novely tohto zákona, ktorú definitívne schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.


Po novom sa do zákona doplnia ustanovenia o povolení na prevádzku prístaviska, prekladiska, výväziska alebo kotviska, čo v právnej úprave od roku 2000 nebolo upravené. Tiež sa doplnia ustanovenia týkajúce sa doručovania určitých dokumentov vydávaných Dopravným úradom a ministerstvom v listinnej podobe.

"Precizujú sa ustanovenia týkajúce sa odbornej spôsobilosti dopravcu vo vodnej doprave a vydávania licencií na vykonávanie verejnej vodnej dopravy," opísalo tiež ministerstvo dopravy.

Súčasne sa v novele dopĺňa pre Dopravný úrad aj možnosť vykonať technickú prehliadku malého plavidla poverenou osobou podobne, ako je to pri takzvaných veľkých plavidlách. Zároveň sa novelou upravujú ustanovenia v zákone týkajúce sa lodných listín, zriadenia požičovne plavidiel, odstraňovania plavidiel z vodnej cesty a prístavu, priestupkov a správnych deliktov. Zmeny si podľa ministerstva vyžiadali aj úpravu v sadzobníku správnych poplatkov.

Novelou zákona sa tiež preberajú niektoré ustanovenia smernice Európskeho parlamentu a Rady, ktorou sa stanovujú technické požiadavky na lode vnútrozemskej plavby.

Poslanci schválili aj pozmeňujúci návrh Tibora Bastrnáka (Most-Híd), ktorým sa zruší Agentúra rozvoja vodnej dopravy, ktorá bola ako rozpočtová organizácia zriadená k 31.12.2010. "Ministerstvo dopravy prehodnotilo opodstatnenosť ďalšej existencie samostatnej rozpočtovej organizácie a z dôvodu optimalizácie systému procesov verejného sektora bude jej úlohy vykonávať príslušný útvar ministerstva ako právny nástupca agentúry," priblížil Bastrnák, pričom agentúra by sa mala zrušiť k 1. novembru tohto roka.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Špecialisti v SR zdokonaľujú systém vyšetrenia magnetickou rezonanciou
<< predchádzajúci článok
EVAKUÁCIA v Trenčianskych Tepliciach:Pod autom našli podozrivý predmet

Poslanci schválili novelu o vnútrozemskej plavbe - diskusné fórum čitateľov