Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. októbra 2023

Poslanecký klub progresívcov v Národnej rade povedie Martin Dubéci, jeho výhodou sú bohaté skúsenostiPoslanecký klub hnutia Progresívne Slovensko (PS) v Národnej rade (NR) SR povedieZdieľať
371116867_858599819294531_5380655600990637305_n 676x451 24.10.2023 (SITA.sk) - Poslanecký klub hnutia Progresívne Slovensko (PS) v Národnej rade (NR) SR povedie Martin Dubéci.

Veľká zodpovednosť


Zvolili ho poslanci a poslankyne hnutia na prvom zasadnutí klubu. Ako PS uviedlo v tlačovej správe, samotný Dubéci vníma vedenie poslaneckého klubu najsilnejšieho opozičného subjektu ako veľkú zodpovednosť a chce byť odbornou a aktívnou opozíciou pre vládu Roberta Fica (predseda strany Smer-SD). Podpredsedníčkou klubu PS bude Simona Petrík.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)„Vstup do parlamentu je pre PS významná zmena. Chceme vybudovať kvalitnú parlamentnú platformu, dohliadať na kroky predstaviteľov vlády, upozorňovať na prešľapy a navrhovať, ako veci robiť lepšie. Osobne budem čo najlepšie obhajovať hodnoty a ciele Progresívneho Slovenska aj v kontakte s vedením NR SR a ostatnými poslaneckými klubmi. Zároveň sa chcem venovať aj zlepšeniu vnútorného fungovania parlamentu,” avizuje Dubéci.

Bohaté skúsenosti


Šéf poslaneckého klubu progresívcov disponuje skúsenosťami s prácou parlamentu. Bol pri vzniku hnutia PS, a tiež bol prvým sekretárom hnutia.

Absolvoval spoločenské vedy na London School of Economics, v posledných rokoch pôsobil ako generálny manažér kultúrneho centra Tabačka v Košiciach. Z metropoly východu i pochádza a žije v nej. Aj vo svojej poslaneckej práci má ambíciu venovať sa regiónu.

„Vnímam viacero tém, ktoré majú presah aj na celoslovenskú úroveň – transformácia priemyslu a Košíc, ich environmentálne dopady, a tiež rozvoj mesta v súvislosti s príchodom Volva. Na tieto témy sa potrebujeme sústrediť, aby profitovali obyvatelia košického regiónu, ale aj zvyšku Slovenska,” zakončil.


Zdroj: SITA.sk - Poslanecký klub progresívcov v Národnej rade povedie Martin Dubéci, jeho výhodou sú bohaté skúsenosti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri Dubnici nad Váhom sa stala vážna dopravná nehoda, diaľnicu D1 museli uzavrieť
<< predchádzajúci článok
Heger nechápe Dankove rozhodnutie nevpustiť novinárov na tlačovku, čin považuje za neakceptovateľný (video+foto)