Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. januára 2012

Potápači ukončili pátranie v zatopenej časti Costy ConcordieTalianski záchranári v utorok oficiálne a definitívne ukončili pátranie po 15 ľuďoch nezvestných od 13. januára, kedy výletná loď Costa Concordia stroskotala na ostrove Giglio. Podľa ...Zdieľať
bez nazvu RÍM 31. januára (WEBNOVINY) - Talianski záchranári v utorok oficiálne a definitívne ukončili pátranie po 15 ľuďoch nezvestných od 13. januára, kedy výletná loď Costa Concordia stroskotala na ostrove Giglio.


Podľa záchranárov je ďalšie pátranie v priestoroch plavidla, ktoré sa nachádzajú pod hladinou mora, príliš nebezpečné, a zamerajú sa preto na časť luxusného plavidla nad hladinou.

Taliansky úrad pre civilnú ochranu oznámil, že už kontaktoval rodiny a veľvyslanectvá krajín, odkiaľ nezvestní pochádzajú, aby ich informoval o rozhodnutí nepokračovať v pátraní.

Costa Concordia havarovala v piatok 13. januára pri pobreží toskánskeho ostrova Giglio. Bilanciou tragickej nehody je 17 mŕtvych, 15 nezvestných a desiatky zranených.

Kapitánovi takmer 300-metrového plavidla Francescovi Schettinovi hrozí za viacnásobné neúmyselné zabitie a predčasné opustenie lode 15 rokov za mrežami.

Samotný vrak stroskotanej výletnej lode zotrvá na svojom mieste zrejme až do konca roka, primárnym cieľom je teraz odčerpanie stoviek ton paliva z nakloneného luxusného plavidla.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gorila sa skončí v Košiciach pred ústavným súdom
<< predchádzajúci článok
Nokia Siemens zruší v Nemecku a Fínsku tisícky miest

Potápači ukončili pátranie v zatopenej časti Costy Concordie - diskusné fórum čitateľov