Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2019

Potvrdenie pre ZSSK získa dôchodca na pobočkách Sociálnej poisťovneIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 10. januára (TASR) - Pre bezplatné cestovanie vlakom dôchodcami treba Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. predložiť potvrdenie o poberaní dôchodku. Nejde o jeho výšku, ale o potvrdenie skutočnosti, že dôchodca poberá dôchodok.


"Takéto potvrdenie vyhotovuje Sociálna poisťovňa na požiadanie. Vystaví ho na počkanie, nie je preto potrebné žiadať potvrdenie listom prostredníctvom pošty, nakoľko ide o zdĺhavú formu. Najrýchlejšie takéto potvrdenie dôchodca získa návštevou ktorejkoľvek pobočky poisťovne, ktorá nemusí byť miestne príslušná podľa trvalého pobytu, alebo v Informačno-poradenskom centre ústredia Sociálnej poisťovne," radí hovorca poisťovne Peter Višváder.

Potvrdenie o poberaní dôchodku je tiež možné žiadať telefonicky na bezplatnej linke Sociálnej poisťovne, elektronicky prostredníctvom formulára pre otázky na webovej stránke poisťovne www.socpoist.sk, prípadne prostredníctvom elektronickej adresy podatelna@socpoist.sk. V takomto prípade bude potvrdenie zaslané dôchodcovi na adresu domov do troch dní. 


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri útokoch Talibanu zahynulo najmenej 15 policajtov
<< predchádzajúci článok
Rezort zdravotníctva chce optimalizovať stratégiu na kontrolu ochorení

Potvrdenie pre ZSSK získa dôchodca na pobočkách Sociálnej poisťovne - diskusné fórum čitateľov