Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

21. júna 2020

Používateľov prehliadača Google Chrome mohli špehovať, škodlivé doplnky už boli odstránenéPoužívatelia prehliadača Google Chrome sa mohli stať terčmi špionážnej kampane. Informuje o tom televízia CNN s odvolaním sa na správu bezpečnostnej spoločnosti Awake Security, ktorá objavila doplnky do ...Zdieľať
google 676x451 21.6.2020  - Používatelia prehliadača Google Chrome sa mohli stať terčmi špionážnej kampane. Informuje o tom televízia CNN s odvolaním sa na správu bezpečnostnej spoločnosti Awake Security, ktorá objavila doplnky do prehliadača určené na špionáž.


Odborníci z Awake našli prinajmenšom 111 škodlivých alebo falošných doplnkov, ktoré zaznamenali viac ako 32 miliónov stiahnutí, schopných snímať obrazovky, kradnúť prihlasovacie údaje a zaznamenávať heslá používateľov pri ich zadávaní.

Google robí pravidelné kontroly


Rozsiahla globálna špionážna kampaň zasiahla širokú škálu sektorov, vrátane finančných služieb, zdravotníctva a vládnych organizácií.

Spoločnosť Google potvrdila, že všetky pochybné doplnky, na ktoré ju upozornila Awake, už odstránila.

"Oceňujeme prácu výskumnej komunity a keď nás upozornia na doplnky, ktoré porušujú naše pravidlá, podnikneme kroky a použijeme tieto incidenty ako výcvikový materiál na zlepšenie našich automatizovaných a manuálnych analýz," uviedol v stanovisku pre CNN hovorca Scott Westover.

Ako tiež uviedol, Google robí pravidelné kontroly s cieľom nájsť "doplnky, ktoré používajú podobné techniky, kódy a správanie" a v prípade porušenia pravidiel ich stiahne.

Tisícky podozrivých domén


Awake Security spojila doplnky súvisiace so špionážnou kampaňou k izraelskej webhostingovej firme Galcomm, ktorá podľa svojich tvrdení spravuje okolo 250-tisíc prehliadačových domén. Jej výskumníci podľa správy našli viac ako 15-tisíc domén Galcommu, ktoré boli "škodlivé alebo podozrivé".

Galcomm účasť na škodlivej činnosti poprela a časti správy bezpečnostnej firmy vyvrátil. Ako napríklad uviedol, 25% z domén, ktoré Awake skontrolovala, nepatrilo im alebo už bolo vymazaných.

Ako pre CNN uviedol majiteľ Galcommu Moshe Fogel, proti Awakeu zvažujú podniknutie náležitých krokov. Google sa na margo role izraelskej spoločnosti v kampani nevyjadril.


Zdroj: Webnoviny.sk - Používateľov prehliadača Google Chrome mohli špehovať, škodlivé doplnky už boli odstránené © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gitaru legendárneho Kurta Cobaina z kapely Nirvana vydražili za 6 miliónov dolárov
<< predchádzajúci článok
Trávite veľa času sedením a málo sa hýbete? Možno zomriete na rakovinu, tvrdia vedci

Používateľov prehliadača Google Chrome mohli špehovať, škodlivé doplnky už boli odstránené - diskusné fórum čitateľov