Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. októbra 2017

Požiare v Kalifornii si vyžiadali už 31 mŕtvychNa snímke dom horí 9. októbra 2017 v Santa Rose. Desiatky mŕtvych, stovky zničených budov, tisíce hektárov spálených porastov je bilancia viacerých lesných požiarov, ktoré vyčínali na severe amerického štátu Kalifornia.Zdieľať
Na snímke dom horí 9. októbra 2017 v Santa Rose. Desiatky mŕtvych, stovky zničených budov, tisíce hektárov spálených porastov je bilancia viacerých lesných požiarov, ktoré vyčínali na severe amerického štátu Kalifornia. Foto: TASR/AP
Los Angeles 12. októbra (TASR) - Najmenej 31 mŕtvych si vyžiadali mohutné lesné požiare, ktoré už niekoľko dní sužujú sever Kalifornie. Stovky ľudí sú nezvestné a tisíce ďalších museli opustiť svoje domovy.


Sedemnásť mŕtvych hlásili z okresu Sonoma, jednej z oblastí najviac postihnutých požiarom. Tamojšie úrady evidujú viac než 460 nezvestných, informovala dnes agentúra Reuters.

Domovy muselo opustiť približne 25.000 obyvateľov. Vysoký počet nezvestných môže byť spôsobený chaotickou situáciou, v dôsledku ktorej sa mnohí z evakuovaných ešte neprihlásili úradom.

Zničených bolo najmenej 3500 domov a budov a vyše 77.000 hektárov pôdy. Do likvidácie plameňov a zaistenia opatrení proti šíreniu plameňov nasadili okolo 8000 hasičov.

Len vo štvrtok pribudlo do bilancie obetí, ktorá podľa úradov ešte nemusí byť konečná, osem mŕtvych. S ohľadom na počet obetí ide o najničivejšie lesné požiare v Kalifornii od roku 1933.

Na území ôsmich okresov severnej Kalifornie zaznamenali v priebehu posledných štyroch dní viac než 20 požiarov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Primátor Vysokých Tatier rokoval s G. Matečnou o prevode pozemkov
<< predchádzajúci článok
Tri sýrske povstalecké skupiny sa dohodli na prímerí v oblasti Damasku

Požiare v Kalifornii si vyžiadali už 31 mŕtvych - diskusné fórum čitateľov