Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. novembra 2016

Pozor, na severe Slovenska vás neminú snehové jazyky a závejeSlovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred tvorbou snehových jazykov a závejov na severe Slovenska. Na nasledujúce dni vydal výstrahu prvého ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič
Bratislava 27. novembra (TASR) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred tvorbou snehových jazykov a závejov na severe Slovenska. Na nasledujúce dni vydal výstrahu prvého stupňa.


Vodiči by na tomto území mali spozornieť už dnes večer. Záveje a jazyky sa miestami môžu tvoriť aj v pondelok (28.11.) do neskorých nočných hodín. Prvý deň v týždni sa k snehovým výstrahám pridruží aj silný vietor, najmä na hrebeňoch hôr. V utorok (29.11.) by sa už podľa SHMÚ snehové jazyky nemali tvoriť, silný vietor bude na horách fúkať naďalej.

Meteorologická výstraha na 27.11.2016 - Nedeľa Foto: shmu.sk


Šoféri musia najbližšie dni miestami počítať aj s tvorbou hmly, upozorňuje Slovenská správa ciest. "Vplyvom nízkych teplôt sa môže tvoriť aj poľadovica," uvádza na webe zjazdnosť.sk.

Meteorologická výstraha na 28.11.2016 - Pondelok Foto: shmu.sk


Slováci sa musia pripraviť na chladné počasie, niekde i na celodenné mrazy. Teploty vzduchu by mali výrazne klesnúť práve začiatkom budúceho týždňa. Na severe krajiny by denná teplota miestami nemala vystúpiť nad nula stupňov Celzia, a to súvisle niekoľko dní. Na juhu by malo byť cez deň slabo nad nulou.

Noci budú mrazivé na celom území, na severe môžu teploty postupne dosiahnuť až okolo -10 stupňov Celzia.

Meteorologická výstraha na 29.11.2016 - Utorok Foto: shmu.sk


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podoby oravských Vianoc ožijú na troch podujatiach
<< predchádzajúci článok
Pre nehodu je uzatvorená cesta medzi Budmericami a Modrou

Pozor, na severe Slovenska vás neminú snehové jazyky a záveje - diskusné fórum čitateľov