Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. novembra 2006

Pre nerešpektovanie zákazu zhromaždenia 7 ľudí predviedliNa policajné oddelenie predviedli dnes v Bratislave sedem osôb, ktoré nerešpektovali zákaz zhromaždenia na Hodžovom námestí. Bratislavská krajská hovorkyňa Alena Toševová informovala, že tieto ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Na policajné oddelenie predviedli dnes v Bratislave sedem osôb, ktoré nerešpektovali zákaz zhromaždenia na Hodžovom námestí. Bratislavská krajská hovorkyňa Alena Toševová informovala, že tieto osoby sú podozrivé zo spáchania priestupku na úseku verejného poriadku. Medzi predvedenými je aj Marian Kotleba, predstaviteľ združenia Slovenská pospolitosť.

Polícia v súvislosti s plánovaným zhromaždením na Hodžovom námestí získala aj informácie o účasti skupiny českých sympatizantov pravicového extrémizmu. V popoludňajších hodinách na hraničnom prechode Kúty - Brodské sa pri kontrole piatich osôb z Českej republiky v osobnom motorovom vozidle našla zbraň, vizitka so symbolmi extrémizmu, zástava a písomný prejav, s ktorým chceli na zhromaždení vystúpiť. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu nedovoleného ozbrojovania, zbraň preskúmajú kriminalistickí experti.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oslobodili dvoch rukojemníkov, ďalší zomrel
<< predchádzajúci článok
Atentátnik na Jána Pavla II. chce pozdraviť nového pápeža

Pre nerešpektovanie zákazu zhromaždenia 7 ľudí predviedli - diskusné fórum čitateľov