Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. novembra 2009

Pre občana je najdôležitejšie ísť voliť, myslí si Afganec Azim



Pre bežného občana je ísť voliť to najdôležitejšie, myslí si Mohammed Azim Farhadi z Afganistanu. Od roku 2000, kedy sa zapísal do jazykovej školy, žije v Bratislave. Pred niekoľkými rokmi ...



Zdieľať
BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) - Pre bežného občana je ísť voliť to najdôležitejšie, myslí si Mohammed Azim Farhadi z Afganistanu. Od roku 2000, kedy sa zapísal do jazykovej školy, žije v Bratislave. Pred niekoľkými rokmi získal slovenské štátne občianstvo. "Občan chce vyjadriť svoj názor. Určite treba ísť voliť," povedal v rozhovore pre agentúru SITA Azim. Je presvedčený, že len v takom prípade môžu ľudia zmeniť v spoločnosti to, čo sa im nepáči. "Niekedy mi vadí, že niektorí ľudia nejdú voliť, ale potom roky nadávajú. Ale keď sa ich opýtaš, či boli voliť, tak povedia - že načo, že nemali koho voliť," konštatoval Azim.


Na otázku, pre koho by mala byť samospráva, odpovedal, že pre občanov. Myslí si však, že politici sú všelijakí. "Určite sú tam zástupcovia občanov, ktorí chcú robiť pre národ niečo dobré, ale sú aj takí politici, ktorí len pre seba makajú," povedal Azim. Za najpálčivejší problém Bratislavského kraja pritom označil dopravu a tradičné zápchy v meste a jeho okolí. "Strašne mi vadí, že stavajú domy, ale cesty sa nestavajú," povedal Azim. Kraj však podľa neho "trpí" aj v oblasti športovania. Keď porovnáva možnosti športového vyžitia s inými miestami, "je to bieda." Preto by sa mali aj podľa jeho názoru budovať nové športoviská. Verí však, že v budúcnosti to bude lepšie a že sa mnohé problémy vyriešia, napríklad aj v oblasti zdravotníctva.

Azim hovoril aj o voľbách v Afganistane. Tie ale podľa neho nemajú dlhú históriu. Najprv tu bolo kráľovstvo, neskôr "prišli" komunisti, potom mudžáhidovia a následne sa na dlhé obdobie "ujal" vlády Taliban. Za posledných osem rokov tu boli podľa neho dvakrát voľby. Prvé sa "nejako podarili", pri druhej prezidentskej voľbe sa zistilo, že obyvatelia nie sú na to pripravení. "V deň volieb boli aj nepokoje - 78-krát zaútočili... výbuchy, míny, granáty. Ľudia ale išli voliť. Aj keď sa snažili, svet zistil, že sa robili podvody. Zmanipulovalo sa to," dodal Azim.

SITA

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Zmajkovičová vyštudovala s pochybnou diplomovkou
<< predchádzajúci článok
Podozrivých z útokov na WTC budú súdiť pri Ground Zero