Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. januára 2021

Pre sledovanie novinárky Tódovej začala polícia trestné stíhanie, fotili ju aj na chate v TatráchPolícia začala v súvislosti s medializovanými informáciami o sledovaní novinárky Moniky Tódovej z Denníka N trestné stíhanie pre nebezpečné ...Zdieľať
img_6107 2 676x451 14.1.2021 - Polícia začala v súvislosti s medializovanými informáciami o sledovaní novinárky Moniky Tódovej z Denníka N trestné stíhanie pre nebezpečné prenasledovanie. Informovala o tom prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.


„V predmetnej veci sa v súčasnosti vykonávajú procesné úkony a analyzujú sa získané dáta využiteľné pre proces vyšetrovania za účelom objasnenia predmetného skutku. Aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, viac informácií momentálne nie je možné zverejniť,” uviedla hovorkyňa.

Denník N v stredu 13. januára zverejnil, že jeho redaktorku Moniku Tódovú sledovali v posledných dňoch jej pobytu vo Vysokých Tatrách a aj doma v Bratislave. Pred tatranskou chatou, v ktorej bývala na začiatku januára s rodinou, stálo najmenej dva dni SUV s bardejovskou značkou, v ktorom sedel neznámy muž.

V zaparkovanom aute strávil denne zhruba osem hodín a vyhotovoval si fotografie. Na podozrivé autá upozornila Tódová aj políciu. V Tatrách pred tou istotu chatou reportérku sledoval aj ďalší neznámy muž z auta s bratislavskou značkou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pre sledovanie novinárky Tódovej začala polícia trestné stíhanie, fotili ju aj na chate v Tatrách © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko sprísnilo podmienky vstupu do krajiny, krajina rozlišuje niekoľko rizikových oblastí
<< predchádzajúci článok
Ministerka Kolíková predĺži pripomienkovanie zákona o reforme súdnej mapy

Pre sledovanie novinárky Tódovej začala polícia trestné stíhanie, fotili ju aj na chate v Tatrách - diskusné fórum čitateľov