Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. mája 2010

Pre sponzora Smeru žiadajú zvolať finančný výborSponzorom strany Smer-SD by sa mal zaoberať parlamentný výbor pre financie, rozpočet a menu. Podnet na výbor dnes podala Aliancia Fair-play na základe informácií denníka Sme. Podľa nich ...Zdieľať
smer sd Foto: SITA

BRATISLAVA 19. mája (WEBNOVINY) - Sponzorom strany Smer-SD by sa mal zaoberať parlamentný výbor pre financie, rozpočet a menu. Podnet na výbor dnes podala Aliancia Fair-play na základe informácií denníka Sme. Podľa nich mala webová stránka prešovskej organizácie strany Smer-SD priniesť informácie o sponzorskom príspevku pre stranu zo dňa 18. septembra 2009 od firmy Movyrob Prešov. Jeho poskytnutie potvrdil pre denník aj samotný darca. Príspevok však nie je súčasťou zoznamu darcov v rámci výročnej správy strany za rok 2009, konštatuje Aliancia.

Podľa zákona o politických stranách a politických hnutiach v znení neskorších predpisov musia byť príspevky súčasťou výročných správ, dodala šéfka Aliancie Zuzana Wienk s tým, že ak výročná správa neobsahuje potrebné údaje, Národná rada SR vyzve stranu, aby nedostatky v určenom termíne odstránila. "Ak výročná správa podľa oznámenia Národnej rady Slovenskej republiky alebo jej povereného orgánu neobsahuje všetky údaje alebo ak údaje nie sú úplné alebo pravdivé, ministerstvo financií pozastaví vyplatenie príspevku na činnosť a príspevku na mandát až do oznámenia Národnej rady Slovenskej republiky alebo jej povereného orgánu o odstránení nedostatkov v určenom termíne,“ cituje Aliancia zo zákona.

Aliancia Fair-play preto žiada výbor NR SR pre financie, rozpočet a menu, aby vyzval Smer-SD o doplnenie údajov do výročnej správy za rok 2009, a aby oznámil Ministerstvu financií SR, že výročná správa strany Smer-SD nespĺňa zákonné požiadavky, a preto by ministerstvo malo pozastaviť vyplatenie štátnych príspevkov až do odstránenia nedostatkov. "Vyzývame výbor, aby podnet preskúmal a začal konanie aj o možnom prijatí nezákonného daru," uzavrela Wienk.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podielové fondy opäť so zápornými predajmi
<< predchádzajúci článok
VOLCKER: Dlhová kríza je veľký test eurozóny