Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2020

Pre väzňov na vojenskej základni Guantánamo predstavuje víťazstvo Bidena nad Trumpom nádejVíťazstvo Joea Bidena v amerických prezidentských voľbách vlialo nádej mnohým väzňom na vojenskej základniZdieľať
election_2020_dnc_05280 ffd7c2e93b5e49bb8e55f000bd1ed8f1 676x451 28.11.2020 (Webnoviny.sk) - Víťazstvo Joea Bidena v amerických prezidentských voľbách vlialo nádej mnohým väzňom na vojenskej základni Guantánamo na Kube.


Dosluhujúci prezident USA Donald Trump nepodporoval prax administratívy svojho predchodcu Baracka Obamu, ktorá opätovne preskúmavala prípady väzňov zadržiavaných na Guantáname a viacerí sa vďaka tomu ocitli na slobode.

S nástupom Bidena do Bieleho domu však existuje šanca, že najstarší novozvolený prezident bude pokračovať v šľapajach Obamu, počas ktorého éry (2009-2017) zastával funkciu 47. viceprezidenta USA.

Spomenutému Obamovi sa nepodarilo dodržať sľub a uzavrieť zariadenie, v ktorom predtým zadržiavali stovky väzňov z vojny proti terorizmu. Momentálne tam držia zhruba štyri desiatky mužov. Väznica navyše ročne Američanov stojí 445 miliónov dolárov.

Biden zatiaľ neprezradil svoje zámery s Guantánamom. Podľa agentúry AP prezident údajne podporuje jeho uzavretie, ale témy sa pravdepodobne nedotkne skôr, ako oficiálne nastúpi do funkcie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pre väzňov na vojenskej základni Guantánamo predstavuje víťazstvo Bidena nad Trumpom nádej © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd rozhodne o treste pre Marčeka, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka
<< predchádzajúci článok
Prešov spolu s prevádzkami zachránia vianočnú atmosféru počas pandémie, spustili mapu Vianoc

Pre väzňov na vojenskej základni Guantánamo predstavuje víťazstvo Bidena nad Trumpom nádej - diskusné fórum čitateľov