Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. apríla 2018

Pre víchrice zrušili v USA stovky letov, traja ľudia prišli o životNa snímke sa letuška spoločnosti Delta Airlines Victoria Flees prediera snehom v Minneapolise.Zdieľať
Na snímke sa letuška spoločnosti Delta Airlines Victoria Flees prediera snehom v Minneapolise. Foto: TASR/AP
Minneapolis 15. apríla (TASR) - Stovky letov zrušili v sobotu v Minneapolise pre vyčíňanie mohutného búrkového systému, ktorý zasiahol strednú časť USA a priniesol do niekoľkých štátov husté sneženie, silný vietor a dážď. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.


Búrkový systém sa od piatka tiahol od pobrežia Mexického zálivu až po Veľké jazerá. Zatiaľ si počasie vyžiadalo tri ľudské obete v štátoch Wisconsin, Nebraska a Louisiana.

Podľa úradov sa podarilo v sobotu večer otvoriť jednu vzletovú dráhu na Medzinárodnom letisku Minneapolis-St.Paul - niekoľko hodín po tom, ako pre jarnú víchricu zrušili všetky lety. Sneh totiž padal príliš rýchlo na to, aby sa ho podarilo odstrániť z dráh alebo aby letisková obsluha rozmrazila lietadlá.

Hovorca letiska Patrick Hogan uviedol, že zrušili 469 letov pred tým, ako po 22.00 h miestneho času otvorili jednu vzletovú dráhu. Letiskoví zamestnanci pracujú na tom, aby sa podarilo otvoriť aj ďalšie.

Na juhozápade štátu Minnesota úrady uzavreli niekoľko diaľnic a vodičom odporučili, aby vzhľadom na poveternostné podmienky v oblasti nejazdili autom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa bánk je potrebné do osnov zaradiť výučbu finančnej gramotnosti
<< predchádzajúci článok
V Tatrách hlásia prvý stupeň lavínového ohrozenia

Pre víchrice zrušili v USA stovky letov, traja ľudia prišli o život - diskusné fórum čitateľov