Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. februára 2019

Predaj áut Mercedes-Benz klesol, napriek tomu očakávajú rekordný rokPredaj áut nemeckého výrobcu luxusných vozidiel Mercedes-Benz klesol v prvom mesiaci tohto roka o takmer 7 %. Napriek tomu firma očakáva, že za celý rok 2019 zaznamená nový ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Stuttgart 11. februára (TASR) - Predaj áut nemeckého výrobcu luxusných vozidiel Mercedes-Benz klesol v prvom mesiaci tohto roka o takmer 7 %. Napriek tomu firma očakáva, že za celý rok 2019 zaznamená nový rekord.


Spoločnosť uviedla, že v januári predala celkovo 180.539 vozidiel. V porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka to znamená pokles o 6,7 %.

V Číne síce predaj áut Mercedes-Benz vzrástol o 4,8 % na 71.697 vozidiel, čo bol najlepší vstup do nového roka v histórii spoločnosti, na celkovom ázijskom trhu však predaj o 1,3 % klesol. Navyše klesol aj na domácom trhu, ako aj v celej Európe a v USA.

V Nemecku klesol predaj firmy v porovnaní s januárom minulého roka o 11,9 %, v celej Európe o 11,2 % a v Spojených štátoch o 11,1 %. Aj napriek tomu ale Mercedes-Benz zaznamenal celkovo druhý najlepší január v histórii po januári minulého roka.

Navyše spoločnosť očakáva, že tento rok dosiahne nový predajný rekord. Ak sa tak stane, bude to deviaty rekordný rok pre Mercedes-Benz po sebe.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
TRAGÉDIA NA STAVBE: Na diaľnici D4 zavalila robotníka betónová platňa
<< predchádzajúci článok
Pellegrini:Pompeo bude počuť apel na zachovanie transatlantickej väzby

Predaj áut Mercedes-Benz klesol, napriek tomu očakávajú rekordný rok - diskusné fórum čitateľov