Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

16. apríla 2018

Predaj domácich výrobkov v centre Prešova ponúkajú Farmárske trhyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Štefan Puškáš
 
Prešov 16. apríla (TASR) – Domáce syry, bryndzu, chlieb, med, zeleninu, ale aj mäsové a cukrárenské výrobky, mak, hlivu ustricovú aj bioprodukty si môžu Prešovčania kúpiť na Farmárskych trhoch, ktoré v meste budú od utorka (17.4.) do piatka (20.4.) na Hlavnej ulici. Výrobky priamo od farmárov si budú môcť zakúpiť na pešej zóne, kde počas prvého aj posledného dňa trhov bude aj bohatý kultúrny program.


Akcia sa uskutoční pod záštitou prešovskej primátorky Andrey Turčanovej. Informoval o tom tlačový referent mesta Prešov Milan Grejták. Svoj sortiment prinesú spropagovať aj niektoré menšie predajne, ktoré ponúkajú originálne výrobky od susedov, pričom tento tovar nie je na Slovensku bežný.

Na pódiu sa predstavia folklórne súbory z regiónu aj country skupina Pádlo. Žiaci prešovskej Strednej odbornej školy podnikania pripravili módnu prehliadku. Prezentáciu svojich aktivít predvedie Gymnastická fit škola aj tanečníci z Bellysimi Dance.

Na programe sú aj odborné témy ako prednáška o včelích produktoch a ich využití. Deti sa môžu tešiť na ukážky lesnej pedagogiky a na túto tému sa môžu tiež zapojiť do rôznych súťaží. Pre najmenších organizátori chystajú živé domáce zvieratá, celkom zblízka si budú môcť pozrieť mladé jahňatá a kozičky. Deti si budú môcť zajazdiť aj na autíčkach a motorkách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V lokalite Bory sa pripravuje druhá etapa projektu Bory Bývanie
<< predchádzajúci článok
Mestskí policajti v Nitre vlani vyberali pokuty hlavne za parkovanie

Predaj domácich výrobkov v centre Prešova ponúkajú Farmárske trhy - diskusné fórum čitateľov