Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. apríla 2019

Predaj elektrického Modelu 3 Tesly v západnej Európe napredujeIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Viedeň/Palo Alto 18. apríla (TASR) - Tesla, americký výrobca áut s elektrickým pohonom, 'šliape na päty' svojim európskym konkurentom. V marci boli v Rakúsku pred Teslou v zaradení e-áut do premávky len vozidlá Volkswagen (VW) Golf, Škoda Octavia, VW T-Roc a VW Tiguan. Do prevádzky však bolo zaradených 703 jej vozidiel, a to Model 3. Vyplýva to z marcovej štatistiky o zaradení vozidiel do cestnej prevádzky.


Pre Georgea Schwarza, poradcu poradenskej podnikovej firmy EY, to nebolo nijaké prekvapenie. „Na niektorých trhoch, medzi inými vo Švajčiarsku, sa dostal na cesty veľký počet vozidiel Modelu 3. V krajine sa predalo výrazne viac áut s elektrickým pohonom“ uviedol poradca. Avšak podľa neho sa Model 3 v Nemecku dostal len na 48. miesto.

Budúce mesiace ukážu, či sa Model 3 bude predávať v rovnakom veľkom počte ako v úvode tohto roka. Na európskom trhu je len od februára.

„V priebehu tohto roka, ale predovšetkým v roku nasledujúcom prídu na trh ďalšie atraktívne modely áut s elektrickým pohonom, napríklad od nemeckých výrobcov. Zdá sa, že dopyt po nich je realitou, ako to ukazuje aj predaj Modelu 3,“ dodal Schwarz. Uviedol, že ten je teraz výrazne pod 5 %, ale rýchlo by sa mohol dostať na dvojcifernú úroveň.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premiér urobí všetko pre to, aby bola v Bratislave nová nemocnica
<< predchádzajúci článok
Český minister spravodlivosti Kněžínek končí vo funkcii

Predaj elektrického Modelu 3 Tesly v západnej Európe napreduje - diskusné fórum čitateľov