Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. septembra 2020

Predaj elektromobilov v lete výrazne vzrástol, pomohlo mu obnovenie štátnych dotáciíNa Slovensku sa podľa dostupných údajov predalo od začiatku tohto roka viac ako 500 čisto elektrických vozidiel. Ako vyplýva z informácií zverejnených Zväzom automobilového priemyslu SR, z pohľadu ...Zdieľať
gettyimages 955015444 676x440 27.9.2020 (Webnoviny.sk) - Na Slovensku sa podľa dostupných údajov predalo od začiatku tohto roka viac ako 500 čisto elektrických vozidiel. Ako vyplýva z informácií zverejnených Zväzom automobilového priemyslu SR, z pohľadu registrácií boli silné najmä letné mesiace, čo podľa všetkého súvisí s poskytovaním štátnych dotácií.


Ich vyplácanie bolo totiž na jar pre koronavírus pozastavené. Dotačný program na podporu kúpy elektromobilov pritom Ministerstvo hospodárstva SR spustilo koncom minulého roka.

Najviac čisto elektrických vozidiel bolo predaných v júli tohto roku, a to 104 kusov. V júni to bolo 78 takýchto vozidiel a v auguste 71. Vo všetkých troch mesiacoch zároveň prekročil podiel čisto elektrických vozidiel v rámci všetkých predaných vozidiel jedno percento.

Situáciu v predchádzajúcich mesiacoch do výraznej miery ovplyvnila aj koronakríza a štátom nariadené zatvorenie predajní. Zatiaľ najslabším mesiacom bol máj, keď registrácie dosiahli 36, v januári to bolo 47 a v apríli o jeden kus viac. V marci sa predalo 59 čisto elektrických vozidiel a vo februári 60.


Zdroj: Webnoviny.sk - Predaj elektromobilov v lete výrazne vzrástol, pomohlo mu obnovenie štátnych dotácií © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd vytýčil termín pojednávania s Andruskóm, bude rozhodovať vo veci krátenia dane
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Na Slovensku pribudli ďalšie stovky nakazených, ich počet sa už prehupol cez 9-tisíc

Predaj elektromobilov v lete výrazne vzrástol, pomohlo mu obnovenie štátnych dotácií - diskusné fórum čitateľov