Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. augusta 2019

Predaj piva v Nemecku klesol na najnižšiu úroveň od začiatku 90. rokovPredaj piva v Nemecku klesol za prvých šesť mesiacov tohto roka takmer o 3 % na najnižšiu úroveň v novodobej histórii. Uviedol to tento týždeň nemecký ...Zdieľať
Ilustračná foto Foto: FOTO TASR/Martin Baumann
Wiesbaden 3. augusta (TASR) - Predaj piva v Nemecku klesol za prvých šesť mesiacov tohto roka takmer o 3 % na najnižšiu úroveň v novodobej histórii. Uviedol to tento týždeň nemecký štatistický úrad Destatis.


Podľa Združenia nemeckých pivovarníckych spoločností predali firmy za 1. polrok tohto roka 4,6 miliardy litrov piva. To je najmenej od zjednotenia Nemecka v roku 1990. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to predstavuje pokles o 2,7 %. Údaje nezahrnujú predaj nealkoholických pív.

Ako dôvod združenie uviedlo chladné počasie v máji a fakt, že v júni minulého roka predaj piva mimoriadne podporili majstrovstvá sveta vo futbale. Podľa šéfa združenia Holgera Eicheleho výsledky nie sú veľmi prekvapujúce, firmy však teraz dúfajú v priaznivé letné počasie, miernu jeseň a dobrý vianočný a novoročný biznis.

Čo sa týka trhov, väčšina piva vyrobeného v Nemecku je určená pre domáci trh. Dopyt v Nemecku však v 1. polroku medziročne klesol o 2,7 % na 3,7 miliardy litrov. Znížil sa však aj vývoz piva na zahraničné trhy, a to najmä vďaka štátom Európskej únie.

V krajinách EÚ predali nemecké pivovarnícke firmy za prvých šesť mesiacov 446,3 milióna litrov piva. Medziročne to znamená pokles o 6,1 %. V prípade štátov mimo EÚ sa však nemeckým pivovarom darilo viac, na týchto trhoch predali 386,6 milióna litrov, čo oproti 1. polroku minulého roka znamená rast o 1,7 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Amazon chce preniesť náklady na digitálnu daň vo Francúzsku na iných
<< predchádzajúci článok
Pre Slovákov je stále atraktívne bývanie na východe Rakúska

Predaj piva v Nemecku klesol na najnižšiu úroveň od začiatku 90. rokov - diskusné fórum čitateľov