Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2018

Predsedom Fóra o lesoch na pôde OSN bude dva roky Boris GreguškaIlustračné foto.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Bratislava 17. mája (TASR) - Odborníka z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Borisa Gregušku vybrali za predsedu Fóra o lesoch členské štáty OSN. TASR o tom vo štvrtok informoval rezort.


Zasadnutiam Fóra bude Greguška predsedať najbližšie dva roky. "Vnímam to ako veľkú poctu nielen pre mňa, ale aj Slovensko. Fórum zastupujú odborníci zo všetkých 193 členských štátov OSN, predsedanie tejto veľkej skupine je záväzkom a zároveň možnosťou významne participovať na dôležitých strategických rozhodnutiach," uviedol.

Podľa šéfky rezortu a vicepremiérky Gabriely Matečnej potvrdila voľba vysoký kredit slovenských lesníkov vo svete. Pre Slovensko je to zároveň veľká príležitosť ovplyvňovať dôležité rozhodnutia týkajúce sa lesov v rámci našej planéty, konštatovala s tým, že na čele takého významného fóra nebol ešte nikdy v histórii Slovák.

Odbor komunikácie a marketingu ministerstva ďalej uviedol, že Greguška sa dlhodobo venuje agende medzinárodných lesníckych a s lesmi súvisiacich politík. Zastupuje Slovensko vo viacerých medzinárodných organizáciách a procesoch. Bol predsedom pracovnej skupiny pre lesníctvo v Rade Európskej únie počas slovenského a maltského predsedníctva.

Fórum o lesoch OSN sa zaoberá agendou lesov, ich udržateľným obhospodarovaním, rozvojom a ochranou. Predstavuje platformu pre globálny politický dialóg o lesoch. Pripravuje a prijíma rezolúcie a rozhodnutia o strategickom smerovaní a cieľoch globálnej politiky o lesoch, ktoré následne schvaľuje Hospodárska a sociálna rada OSN a vo výnimočných prípadoch Valné zhromaždenie OSN, uzatvára rezort.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obsah nového formátu Reportérov bude od leta pripravovať 8 redaktorov
<< predchádzajúci článok
D. Saková: Súdiť policajta len na základe fotky je krátkozraké

Predsedom Fóra o lesoch na pôde OSN bude dva roky Boris Greguška - diskusné fórum čitateľov