Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. februára 2013

Predsedu ÚPN si parlament zvolí v streduPredsedu Správnej rady Ústavu pamäti národa (ÚPN) bude parlament voliť v stredu o 11:00. Navrhol to v utorok predseda parlamentu Pavol Paška a poslanci jeho návrh odobrili. Parlamentný ...Zdieľať
upn BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) - Predsedu Správnej rady Ústavu pamäti národa (ÚPN) bude parlament voliť v stredu o 11:00. Navrhol to v utorok predseda parlamentu Pavol Paška a poslanci jeho návrh odobrili.


Parlamentný výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny vypočuje kandidátov na post predsedu Správnej rady Ústavu pamäti národa (ÚPN) v utorok o 12:00.

O funkciu sa uchádza nominant vládneho Smeru-SD Ondrej Krajňák a kandidát strán Ľudovej platformy Marián Gula. Ľudskoprávny výbor posúdi, či nominanti spĺňajú zákonom stanovené podmienky kandidatúry. Termín na predkladanie kandidátov sa skončil minulý piatok.

Parlament bude o šéfovi ÚPN rozhodovať už po tretí raz. V prvých dvoch prípadoch Smer-SD nenavrhol do voľby žiadneho kandidáta, poslanecký klub najsilnejšej strany bol v otázke budúceho predsedu Správnej rady ÚPN nejednotný.

Deň pred druhou voľbou stiahol svojho kandidáta Juraja Kalinu. Opozičný kandidát František Mikloško v oboch voľbách nezískal dostatočnú podporu poslancov, bez hlasov Smeru-SD opozičný nominant nemôže byť zvolený. Ústav od 1. februára vedie ako štatutár August Lang na základe poverenia od predchádzajúceho predsedu Ivana Petranského, ktorého funkčné obdobie sa skončilo 31. januára.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Politici nemajú stanovať menové kurzy, tvrdí vicešéf ECB
<< predchádzajúci článok
Spotrebiteľské ceny vo Švajčiarsku v januári klesli