24hod.sk    Šport    Hokej

11. novembra 2005

Prehra so Švajčiarmi

Slovenská hokejová reprezentácia včera prehrala vo svojom úvodnom vystúpení na TUI Nations Cupe v nemeckom Mannheime so Švajčiarskom 2:4.

Po vyrovnaných úvodných minútach prišla chyba obrancov Švajčiarska, ktorú potrestal Michal Hudec. Útočník Českých Budějovíc sa v 4. min dostal k puku a samostatný nájazd zakončil bekhendovým blafákom. Štrnásť sekúnd pred prvým klaksónom pridal druhý presný zásah Zálešák, keď zakončil brejkovú akciu Haranta. Už v 24. min znížil Steiner

a ten istý hráč pridal o štyri minúty aj vyrovnávajúci gól a 24 s pred druhou prestávkou prestrelil od modrej hradbu tiel pred Križanom obranca Hirschi - 3:2. V polovici tretej tretiny dokázali Švajčiari zužitkovať dvojnásobnú presilovú hru, keď na trestnej lavici sedeli Stanislav Hudec a Kudroč. Križana prekonal po dorážke Rüthemann. Aspoň zníženie nepriaznivého stavu už nepriniesla ani hra bez brankára pri vylúčení Steineggera. Zverenci trénera Františka Hossu viedli po prvej tretine už 2:0, ale
v druhej časti hry nedokázali odolať aktívnejšej hre súpera a trikrát inkasovali. Dnes o 16.00 h hráme
v Hannoveri proti Kanade.

ŠVAJČIARSKO - SLOVENSKO 4:2
Tretiny: 0:2, 3:0, 1:0, góly: 24. a 28. Steiner, 40. Hirschi, 51. Rüthemann - 4. M. Hudec, 20. Zálešák, vylúčení: 5:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Aumüller - Hatz, Haupt (všetci Nem.), 7691 divákov.
ŠVAJČIARSKO: Hiller - Du Bois, Steinegger, Hirschi, Blindenbacher, Geyer, Beat Forster, Bezina, Kobach - Paterlini, Thomas Ziegler, Rüthemann - Ambühl, Steiner, Conne - R. Lemm, Reichert, Stanescu - Della Rossa, Romy, Di Pietro.
SLOVENSKO: Križan - L. Čierny, Starosta, Milo, Kudroč, Harant, S. Hudec, A. Novotný, Vydarený - Vaic, Róbert Petrovický, Nedorost - J. Štefanka, Kapuš, M. Hudec - Weissmann, Hujsa, Zálešák - Fabuš, T. Chrenko, Kmeč.