Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. septembra 2018

PRELOMÍ MLČANIE: Jeden z podozrivých v kauze Skripaľ údajne prehovoríPolicajti hliadkujú neďaleko domu bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa 8. marca 2018 v Salisbury.Zdieľať
Policajti hliadkujú neďaleko domu bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa 8. marca 2018 v Salisbury. Foto: TASR/AP
Moskva 12. septembra (TASR) - Jeden z dvoch Rusov, ktorí sú podľa Veľkej Británie podozriví z otravy ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije v anglickom meste Salisbury, údajne na budúci týždeň prelomí mlčanie. Informovala o tom ruská štátna televízia Rossija 24.


V prípade otrávenia bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry nervovoparalytickou látkou novičok obvinila britská prokuratúra Rusov Alexandra Petrova a Ruslana Boširova, o ktorých Londýn tvrdí, že pracovali pre ruskú vojenskú rozviedku GRU.

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu povedal, že Rusko o oboch mužoch vie a verí, že prehovoria. Podľa Putina ide o civilistov.

Skripaľ a jeho dcéra sa stali 4. marca v anglickom meste Salisbury terčom útoku, pri ktorom bola podľa tamojších vyšetrovateľov použitá nervovoparalytická látka novičok, vyvinutá v 70. a 80. rokoch v bývalom Sovietskom zväze. Skripaľovci útok prežili. Londýn pripísal zodpovednosť za túto otravu Moskve, ktorá to však rozhodne popiera.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Á. Érsek: So zvyšovaním cien diaľničných známok treba chvíľu počkať
<< predchádzajúci článok
Británia zostane aj po brexite dôležitým globálnym finančným centrom

PRELOMÍ MLČANIE: Jeden z podozrivých v kauze Skripaľ údajne prehovorí - diskusné fórum čitateľov