Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. mája 2007

Premiér na prvomájových oslavách v Nitre aj o Zákonníku práceAsi 500 ľudí sa zišlo na dnešných prvomájových oslavách na Svätoplukovom námestí v Nitre, ktoré zorganizoval Smer-SD. Premiér Robert Fico sa dotkol vo svojom príhovore aj novely Zákonníka práce a ...Zdieľať

NITRA 1. mája (WEBNOVINY) - Asi 500 ľudí sa zišlo na dnešných prvomájových oslavách na Svätoplukovom námestí v Nitre, ktoré zorganizoval Smer-SD. Premiér Robert Fico sa dotkol vo svojom príhovore aj novely Zákonníka práce a zdôraznil, že je určená zamestnancom, a nie zamestnávateľom. "Naším cieľom bolo garantovať, aby ľudia v pracovnom pomere mali také postavenie, aké je typické pre Európu, a nie pre Latinskú Ameriku alebo Afriku," vyhlásil. Novela podľa neho nájde v parlamente dostatočnú podporu.

Podľa Fica je povinnosťou ústavných činiteľov chodiť na takéto oslavy, pretože 1. máj je štátnym sviatkom. "Je podstata Slovenskej republiky o skupine kvázi celebrít, ktoré sa vyvaľujú na Filipínach na ostrove a robia hanbu celému Slovensku, alebo je to o vás, o ľuďoch, ktorí chodíte ráno o šiestej do práce a tvrdo robíte," povedal. Okrem Fica prišiel na prvomájové oslavy do Nitry aj minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek, minister vnútra Robert Kaliňák a ďalší funkcionári Smeru-SD. Nechýbal ani nitriansky primátor Jozef Dvonč. Na námestí hrala dychová hudba, vystúpili mažoretky a zadarmo sa podával guláš, pivo i víno.

Fico hovoril aj o svojej štvordňovej ceste po Slovensku. Zdôraznil, že v krajine sú stále viditeľné veľké regionálne rozdiely. "Ako predsedu vlády ma to zaväzuje, aby sme väčšiu pozornosť venovali niektorým častiam Slovenska - ide najmä o juh stredného Slovenska a východné Slovensko," uviedol. Vláda preto plánuje výjazdy do "krízových oblastí" - 30. mája pôjde do Sobraniec, začiatkom septembra do Veľkého Krtíša.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvomájové oslavy sa v Havane začali bez Fidela Castra
<< predchádzajúci článok
Platy duchovných by sa mali zvýšiť