Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. septembra 2020

Prepad počtu živnostníkov na Slovensku sa počas leta zastavilSociálna poisťovňa zaznamenala počas leta zastavenie poklesu počtu živnostníkov a ostatných samostatne zárobkovo činných osôb ...Zdieľať
27.9.2020 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa zaznamenala počas leta zastavenie poklesu počtu živnostníkov a ostatných samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO), ktorí sú povinne dôchodkovo a nemocensky poistení.


Kým na začiatku tohto roka v januári evidovala Sociálna poisťovňa 218,7-tisíca povinne poistených SZČO, ich počet počas jarných mesiacov koronakrízy kontinuálne klesal.

Tohtoročné minimum dosiahol počet SZČO v júni tohto roka, keď ich bolo 213-tisíc. V júli a v auguste tohto roka sa však tento prepad zastavil, pričom v júli dokonca presiahol hodnotu zo začiatku roka.

"V júli bolo v Sociálnej poisťovni povinne poistených 220-tisíc SZČO a v auguste ich bolo 218,7-tisíca," informoval v tlačovej správe hovorca poisťovne Peter Višváder.

V porovnaní s minulým rokom však stále ide o mierny pokles počtu tejto skupiny ekonomicky činných obyvateľov Slovenska. Vlani v júli totiž bolo v Sociálnej poisťovni registrovaných 221,5-tisíca SZČO a v auguste minulého roka išlo o 219,4-tisíca SZČO.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prepad počtu živnostníkov na Slovensku sa počas leta zastavil © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Paralyzéry by policajti mali mať k dispozícii najneskôr do piatich mesiacov
<< predchádzajúci článok
Paralyzéry by policajti mali mať k dispozícii najneskôr do piatich mesiacov

Prepad počtu živnostníkov na Slovensku sa počas leta zastavil - diskusné fórum čitateľov