Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. februára 2020

Prešov prerozdelil obyvateľom z bytovky na Mukačevskej finančné prostriedky z verejného účtuMesto Prešov prerozdelilo obyvateľom výbuchom plynu zničenej bytovky na Mukačevskej ulici 7Zdieľať
presov 7 676x456 28.2.2020 (Webnoviny.sk) - Mesto Prešov prerozdelilo obyvateľom výbuchom plynu zničenej bytovky na Mukačevskej ulici 7 finančné prostriedky z verejného účtu, ktorý bol zverejnený bezprostredne po tragickom výbuchu 6. decembra minulého roka.


Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, prostriedky z vyzbieraných finančných darov vo výške 5 117 269,51 eura mesto rozdelilo medzi majiteľov 47 bytov z Mukačevskej 7 v zmysle mestským zastupiteľstvom schválených zásad pre ich prerozdelenie. Podľa zásad sa suma rozdelí v pomere k metrom štvorcovým bytovej plochy, o ktorú vlastníci prišli.


Na dvojizbový byt tak pripadlo 88 736,79 eura a na trojizbový byt 108 456,30 eura,“ konkretizoval Tomek s tým, že mesto v mene obyvateľov asanovanej bytovky na Mukačevskej 7 srdečne ďakuje všetkým ľuďom, ktorí pomohli. Do zbierky prispelo 77 322 darcov zo Slovenska aj zahraničia.

Výbuch plynu na Mukačevskej ulici v Prešove si vyžiadal sedem potvrdených obetí. Jedna potenciálna obeť je doteraz nezvestná. Poškodenú 12-poschodovú bytovku za pomoci špeciálneho demolačného stroja z Českej republiky kompletne zbúrali a odstránili. Mimoriadnu situáciu vyhlásenú v súvislosti s výbuchom odvolala primátorka mesta Andrea Turčanová v utorok 18. februára.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prešov prerozdelil obyvateľom z bytovky na Mukačevskej finančné prostriedky z verejného účtu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Erdogan sa opäť vyhráža Európe migrantmi, poslal ich na hranice
<< predchádzajúci článok
Útočníci môžu odchytávať komunikácie miliardy ľudí, spôsobujú to zraniteľné wi-fi čipy

Prešov prerozdelil obyvateľom z bytovky na Mukačevskej finančné prostriedky z verejného účtu - diskusné fórum čitateľov