27. mája 2010

Prešov sa stal majstrom Slovenska v hádzanej

Hádzanári ...

bez nazvu Zľava Samuel Mažár, Juraj Géci, brankár Maroš Popčák a Peter Dudáš v treťom finále hádzanárskej extraligy mužov Tatran Prešov - MŠK Hlohovec

PREŠOV 27. mája (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov suverénnym spôsobom obhájili titul šampiónov Slovenska. Zverenci trénera Rastislava Trtíka zvíťazili vo štvrtok pred svojimi fanúšikmi v treťom finálovom stretnutí play-off extraligy mužov nad MŠK Hlohovec 45:23 (17:8) a celú sériu vyhrali jednoznačne 3:0 na zápasy. Prešovčania využili hneď prvý majstrovský mečbal a v Tatran handball aréne mohli vypuknúť oslavy. Šarišania premenili svoju ôsmu finálovú účasť za sebou na šiesty titul v ére samostatnej SR (2004, 2005, 2007, 2008, 2009, 2010), z toho štvrtý v rade. Do celkovému počtu deviatich prvenstiev patria aj tri z federálnych čias (1969, 1971 a 1993). Hráčom MŠK Hlohovec sa vo finále - rovnako ako Košičanom v predchádzajúcich dvoch ročníkoch - nepodarilo proti Prešovu vyhrať ani jeden duel, ale do play-off sa prebojovali premiérovo a zisk strieborných medailí je historickým klubovým úspechom.

Hádzaná - extraliga mužov - finále play-off - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Tatran Prešov - MŠK Hlohovec 45:23 (17:8) - konečný výsledok série: 3:0, Prešov sa stal majstrom SR 2009/2010

Zostavy a góly:
Prešov: Krupa, Popčák - Mazúr 3, T. Mažár 7, Huňady 7/1, Michal Urban 5, Géci, Kristopans 3, Radčenko 2, Tumidalský 3/1, Mikéci 5, Menkovič 2, Antl 7/4, Dudáš 1
Hlohovec: Olejár, Kašťák - Pupík 3, Cibulka 5, Bočkay 1, Laho 1, Matej Fázik, Kasagranda 1, Čermák, Vlčko 3, Michal Fázik 1, Rusnák 2, S. Mažár, F. Zaťko 6/1
Pok. hody: 7/6 - 4/1, vylúčení: 7 - 5, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 1500 divákov

Skóre tretieho finále otvoril v 3. min počas presilovky hosťujúci Cibulka, na ktorého presný zásah odpovedali domáci trojgólovou šnúrou (3:1). Hlohovčania v 7. min vyrovnali na 3:3, ale na konci úvodnej desaťminútovky zaváhal Vlčko z pokutového hodu za vylúčenie brankára Tatrana Krupu a namiesto 4:4 bolo po rýchlej kontre na opačnej strane 5:3. V týchto fázach bola hra rozháraná a domáci mohli ďakovať svojmu gólmanovi, že zverenci trénera Jurajova ich nepripravili o vedenie. V druhej polovici I. polčasu začali Prešovčania predvádzať svoju tradičnú hádzanú s úspešným zakončovaním rýchlych protiútokov. Od stavu 11:8 v 22. min strelili do prestávky ďalších šesť gólov a vypracovali si sľubný náskok (17:8). Po zmene strán zvýšil Tatran za päť minút na 22:8, až potom ukončil hlohovskú trinásťminútovku bez gólu strelecky disponovaný krídelník Zaťko. Exhibíciu v podaní hráčov v zeleno-bielych dresoch to však nezastavilo. Dva góly Antla znamenali v 42. min vedenie Tatrana už 30:10. Prešovský gólostroj pokračoval aj v zostávajúcom čase záverečného zápasu extraligovej sezóny. Desať minút pred koncom upravil Menkovič na 38:13, domáci potom natiahli svoj náskok až na 41:14 v 55. min a napokon vyhrali aj 27. vzájomný súbojom s Hlohovcom v najvyššej slovenskej súťaži - tentoraz 45:23.

Konečné poradie extraligy mužov 2009/2010: 1. Tatran Prešov, 2. MŠK Hlohovec, 3. HC Štart Nové Zámky, 4. ŠKP Bratislava, 5. MŠK Považská Bystrica, 6. 1. MHK Košice, 7. MHC Edymax Bardejov,...HK 47 vystúpil zo súťaže