06. septembra 2014

Prešov vyhral v semifinále kvalifikačného turnaja nad N. Sadom

Na snímke nový hlavný tréner hádzanárov Tatrana Prešov Peter Dávid (vpravo) a tréner Maroš Kolpak (vľavo) v Prešove 2. júla 2014. FOTO TASR/Milan KapustaBrest 6. septembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov budú v nedeľu bojovať o ...

Na snímke nový hlavný tréner hádzanárov Tatrana Prešov Peter Dávid (vpravo) a tréner Maroš Kolpak (vľavo) v Prešove 2. júla 2014. FOTO TASR/Milan Kapusta
Brest 6. septembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov budú v nedeľu bojovať o postup do hlavnej fázy prestížnej Ligy majstrov. V bieloruskom Breste zdolali v sobotu v prvom semifinále 1. skupiny kvalifikačného turnaja srbskú Vojvodinu Novi Sad 25:21. V boji o jedinú postupovú miestenku sa zverenci kouča Petra Dávida stretnú v nedeľňajšom finále o 17.30 SELČ s úspešnejším z druhého semifinále medzi domácim HC Meškov Brest a holandským Targos Bevo HC.

Prešovčania vstúpili do zápasu veľmi zle. V úvodnej desaťminútovke hrali zbrklo v útoku, strieľali z nepripravených pozícií a po sérii chýb prehrávali už 1:4. Kouč Dávid reagoval oddychovým časom a jeho tím postupne zapol na vyššie obrátky. Strelecky sa začal presadzovať Furlan, Prešov postupne zmazal manko a Krištopans v 18. minúte poslal svoj tím prvýkrát do vedenia - 6:7. Silnú fázu Šarišanov a ich trojgólovú šnúru v závere prvej časti korunoval Sadovyj v 26. minúte presným zásahom na 12:8 a Tatran išiel napokon do kabín so sľubným päťgólovým náskokom.

Po zmene strán pokračovala herná prevaha Prešova, v 34. minúte bol už rozdiel v skóre sedemgólový v prospech slovenského šampióna 18:11. Vojvodina v polovici druhého polčasu ešte dokázala zdramatizovať vývoj, keď hral Tatran vpredu zbytočne netakticky a dovolil vyniknúť defenzíve súpera. Srbi znížili v 48. minúte po sérii štyroch gólov za sebou už na 16:20 a navyše pri sedemmetrovom hode brankára Krupu zachránilo brvno. Koncovku si už ale skúsenejší Prešovčania postrážili, päť minút pred koncom viedli 24:17 a v nedeľu ich čaká rozhodujúci súboj o postup do hlavnej fázy súťaže.