27. februára 2013

Prešovskí hádzanári remizovali s víťazom SEHA League

Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli v nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" nerozhodný výsledok , keď v stredajšom stretnutí 14. kola 2. ročníka súťaže sa na domácej ...

tatran presov rk vardar pro skopje PREŠOV 27. februára (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli v nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" nerozhodný výsledok , keď v stredajšom stretnutí 14. kola 2. ročníka súťaže sa na domácej pôde rozišli s macedónskym obhajcom prvenstva RK Vardar Pro Skopje zmierlivo 28:28 (17:14).

Vo vyrovnanom I. polčase sa Tatran ako prvý ujal aspoň dvojgólového vedenia - v 18. min 10:8. Hostia sa potom dotiahli, ale tri góly krídelník Antla a Tomáša Urbana za sebou vyniesli Šarišanom v závere dejstva trojgólový náskok (16:13).

Vardaru stačilo necelých desať minút po zmene strán, aby vyrovnal stav (18:18), dokonca na začiatku záverečnej štvrťhodiny hry odskočil na 22:20. Domáci potom síce otočili na 23:22, ale v poslednej desaťminútovke museli doťahovať mierne vedenie súpera. Konečný nerozhodný výsledok v Tatran handball aréne stanovil v 60. min veterán Radčenko.

Zverenci trénera Romana Lamača majú po štrnástich zápasoch v SEHA League 2012/2013 bilanciu 7 výhier - 2 remízy - 5 prehier a v tabuľke sa so ziskom 23 bodov posunuli na 5. miesto.

Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví na budúci týždeň v stredu 6. 3., keď od 18.00 h bude hostiť tím Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny.

Obrazom: Tatran Prešov - RK Vardar PRO Skopje

Výsledok - streda - SEHA League - 14. kolo:

Tatran Prešov (SR) - RK Vardar Pro Skopje (Mac.) 28:28 (17:14)

Najviac gólov: Pejovič 8, T. Urban 7, Antl 5/2 - Petrič 5, Stoilov, Pribak a Rakovič po 4
pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčení: 4 - 1, rozhodovali: Pavičevič a Ražnatovič (obaja Č. Hora), 1735 divákov

LOTO, JOKER: 9. týždeň - streda - vyžrebované čísla