12. mája 2018

Prešovskí hádzanári zdolali Topoľčany v 3. finále. Titul majú na dosah

Na archívnej snímke s loptou Jakub Hrstka - Tatran Prešov, v bránke Patrik Králik - HK Agro Topoľčany. Foto: TASR/Milan Kapusta
Prešov 12. mája (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v 3. finálovom zápase slovenskej extraligy nad HK Agro Topoľčany 34:22 a majú na dosah obhajobu majstrovského titulu, dvanásteho v rade. V domácom prostredí rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, ktorý vyhrali o osem gólov. Sériu hranú na tri víťazné zápasy môžu ukončiť v najbližšom zápase, ktorý je na programe v stredu 16. mája v Topoľčanoch.

Extraliga hádzanárov - 3. finálový zápas:

Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany 34:22 (18:10)

zostava a góly Tatrana Prešov:
Čupryna, Cvitkovič - Abramovič 2, Kasal 2, Krok 1, Pekár, Rábek 5, Butorac 3, Lapajne, L. Urban 5, Hrstka 11, Číp 4, Babič 1, Vučko 2.

zostava a góly HK Agro Topoľčany: Javorček, Králik - Hlinka 2, Janíček 2, Jadroň 1, Kucher 1, Masaryk, Michalka 5, Minarovský, Miženko, Briatka 1, Cigáň 4, Ivanycja 1, Ďurček 1, Ivanov, Žilinčík 4. Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, TH: 5/3 - 2/2, vylúčení: 3:2.

/na zápasy: 2:1/

Prešovčania chceli v domácom prostredí odčiniť predošlý zápas v Topoľčanoch, ktorý prehrali rozdielom jediného gólu. Za týmto cieľom išli od prvých minút a v polovici prvého polčasu viedli o štyri góly (9:5), keď sa presadil Rábek. Hostia sa snažili sekundovať Tatranu, no ten sa v prvom polčase prezentoval koncentrovaným výkonom, podporeným o dôslednú defenzívu. Osemgólový náskok po prvom polčase znamenal priveľké sústo pre hostí, ktorí krátko po zmene strán prehrávali už dvojciferným rozdielom, keď na 22:12 upravil Hrstka. Tento náskok sa napokon ukázal ako priveľké sústo pre Topoľčancov. Tí síce v druhom dejstve zlepšili svoju defenzívu, ale domáci drámu nedovolili. Prešovčania si v závere udržali presvedčivý náskok a napokon vyhrali rozdielom 12-tich gólov.

hlasy (zdroj: Arena sport):

Slavko Goluža, tréner Tatrana Prešov:
"Dnes sme ukázali našu lepšiu tvár, než v predošlom zápase v Topoľčanoch. Tempo hry sme prispôsobili našim zámerom zvládnuť tento zápas a vytvoriť si náskok už v prvom polčase. Ďakujem fanúšikom oboch tímov, ktorí vytvorili atmosféru hodnú finálovej série."

Pavel Farář, tréner HK Agro Topoľčany: "Bolo nám jasné, že Prešovčania doma zagresívnia obranu a budú sa snažiť rýchlo rozhodnúť. To sa aj dialo. V prvom polčase sme si nepostrážili ich najväčšiu zbraň, v druhom sme doplácali na vlastnú nedisciplinovanosť. Tatran sa dostal na koňa a potom sa už domácim hralo v pohode a my sme s tým nič nedokázali spraviť."