Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. októbra 2021

Prešovský okres by sa mohol vyhnúť čiernej farbe, potrebuje už len 150 zaočkovanýchPrešovský okres sa môže v rámci COVID automatu vyhnúť čiernej farbe. K prelomeniu ...Zdieľať
virus_outbreak_germany_41747 54b4d6273c844d829c1042d3162e16db 676x451 23.10.2021 (Webnoviny.sk) - Prešovský okres sa môže v rámci COVID automatu vyhnúť čiernej farbe. K prelomeniu kľúčovej hranice mu chýba približne 150 zaočkovaných.


Prešovskom okrese je aktuálne 64,74 percenta plne zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov. Pri dosiahnutí 65-percentnej hranice sa stupeň rizikovosti v okrese zníži o jeden stupeň smerom nadol.

Informoval o tom hovorca Prešova Vladimír Tomek. Poukázal pritom na to, že počty infikovaných ochorením COVID-19 rastú aj v tomto meste.

Okres Prešov mení farbu na bordovú


Farba Prešovského okresu sa v rámci COVID automatu od pondelka 25. októbra zmení z červenej na bordovú, čo bude znamenať aj sprísnenie aktuálnych opatrení.

„Najvýraznejším obmedzeniam sa však môžeme jednoducho vyhnúť. Stačí, ak sa v rámci okresu dá zaočkovať ešte približne 150 ľudí vo veku nad 50 rokov. Obyvatelia môžu týmto spôsobom pomôcť celému mestu a okresu predísť ďalšiemu obmedzovaniu fungovania prevádzok, usporadúvania podujatí aj pohybu osôb,“ vysvetlil Tomek.

Najhorší scenár nemusí nastať


Po prekročení hranice 65 percent plne zaočkovaných ľudí nad 50 rokov sa Prešovský okres zároveň vyhne prípadnému prechodu do čiernej farby. V praxi to podľa hovorcu znamená napríklad to, že nenastane najhorší scenár, ktorý okres a mesto zažili počas druhej vlny pandémie.

Tomko zároveň pripomenul možnosť očkovania jednodávkovou vakcínou bez predchádzajúcej registrácie v nedeľu 24. októbra od 10:00 do 16:00 v obchodnom centre Eperia na sídlisku Sekčov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prešovský okres by sa mohol vyhnúť čiernej farbe, potrebuje už len 150 zaočkovaných © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Slovensko má ďalších 3456 nakazených, rastie aj počet hospitalizácií
<< predchádzajúci článok
Vysoká inflácia by mala byť len krátkodobá, ale nemala by sa vyšmyknúť z rúk, varuje ekonóm Pástor

Prešovský okres by sa mohol vyhnúť čiernej farbe, potrebuje už len 150 zaočkovaných - diskusné fórum čitateľov