Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

17. decembra 2006

Prestať fajčiť je lepšie, než iba znížiť počet cigarietNajnovšie štúdie amerických lekárov dokázali, že silní fajčiari, ktorí síce znížia počet vyfajčených cigariet za deň, aj naďalej prijímajú väčšie množstvo toxických látok v porovnaní ...Zdieľať
BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) - Najnovšie štúdie amerických lekárov dokázali, že silní fajčiari, ktorí síce znížia počet vyfajčených cigariet za deň, aj naďalej prijímajú väčšie množstvo toxických látok v porovnaní s ľuďmi, ktorí všeobecne fajčia menej cigariet. Podľa štúdie, na kompenzáciu menšieho počtu cigariet fajčia silnejšie cigarety a frekvencia vdychovania dymu je u nich vyššia. Prijímajú tak viacej toxických látok prostredníctvom jednej cigarety.

Na štúdii sa zúčastnilo 64 silných fajčiarov, ktorí obmedzili fajčenie a 62 slabších fajčiarov. Pred obmedzením vyfajčili fajčiari 26 cigariet denne. Všetci znížili počet cigariet najmenej o 40 percent a pol roka po začiatku štúdie už fajčili len päť cigariet denne. Ľahkí fajčiari fajčili v priemere 5,6 cigarety denne. Z výsledkov štúdie vyplýva, že najlepším spôsobom ako znížiť príčiny úmrtia spôsobené fajčením je prestať úplne.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Priateľka princa Williama odmietla pozvanie kráľovnej
<< predchádzajúci článok
Osobnosťou roka je používateľ internetu

Prestať fajčiť je lepšie, než iba znížiť počet cigariet - diskusné fórum čitateľov