Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. mája 2021

Prevádzkovatelia digitálnych platforiem budú musieť oznamovať informácie o príjmoch predávajúcichPrevádzkovatelia digitálnych platforiem budú povinní oznamovať finančnej správe informácie o predávajúcich a ich príjmoch, ktoré si budeZdieľať
gettyimages 847322074 676x455 15.5.2021  - Prevádzkovatelia digitálnych platforiem budú povinní oznamovať finančnej správe informácie o predávajúcich a ich príjmoch, ktoré si bude finančná správa vymieňať s inými členskými a zmluvnými štátmi Európskej únie.


Povinnosti sa budú týkať platforiem v oblasti prenájmu nehnuteľností, poskytovania osobných služieb, ako je napríklad upratovanie alebo opatrovanie detí, predaja tovaru a prenájmu ktoréhokoľvek spôsobu dopravy.

Návrh pôjde na pripomienkovanie


Uvádza sa to v predbežnej informácii k príprave návrhu novely zákona o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní, ktorú do pripomienkového konania predložilo ministerstvo financií.

Samotný legislatívny návrh by mal rezort financií predložiť na pripomienkovanie v septembri tohto roka.

Lehotu na zaslanie informácií finančnej správe by mala pripravovaná novela zákona stanoviť do 31. januára roka nasledujúceho po oznamovanom období.

Zvýšenie daňovej transparentnosti


„Cieľom návrhu je zvýšenie daňovej transparentnosti a získanie cenného zdroja informácií pre finančnú správu na zabezpečenie plnenia daňových povinností," uviedol rezort financií.

Ide o prevzatie eurosmernice o administratívnej spolupráci v oblasti daní do nášho právneho poriadku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prevádzkovatelia digitálnych platforiem budú musieť oznamovať informácie o príjmoch predávajúcich © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
I. Matovič: U.S. Steel Košice treba pomôcť dekarbonizáciou
<< predchádzajúci článok
WHO: Zaočkovaní ľudia by mali nosiť rúška tam, kde sa vírus šíri

Prevádzkovatelia digitálnych platforiem budú musieť oznamovať informácie o príjmoch predávajúcich - diskusné fórum čitateľov