20. septembra 2014

Prezident klubu udrel a kopal rozhodcu, dostal trest na päť rokov

Prezidenta provinčného klubu AC Sanluri Paola Pilloniho suspendovalo vedenie talianskeho futbalu za inzultáciu rozhodcu na päť rokov. Incident sa udial počas minulotýždňového ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Rím 20. septembra (TASR) - Prezidenta provinčného klubu AC Sanluri Paola Pilloniho suspendovalo vedenie talianskeho futbalu za inzultáciu rozhodcu na päť rokov. Incident sa udial počas minulotýždňového duelu V. ligy medzi Sanluri a Tortolim.

Pilloni nahnevaný priebehom prvého dejstva vnikol počas polčasovej prestávky do šatní arbitrov. Hlavného rozhodcu Luigiho Cannasa najskôr udrel päsťou do tváre a potom ho na zemi niekoľkokrát kopol do brucha. Cannas bol po útoku otrasený do takej miery, že nebol schopný pokračovať a zápas museli predčasne ukončiť. "Pilloniho správanie bolo absolútne netolerovateľné a aj preto sme sa rozhodli pre exemplárny trest," uvádza sa vo vyhlásení disciplinárnej komisie.

Hostia z Tortoli vyhrali duel kontumačne 3:0. Trestu neušiel ani športový riaditeľ klubu a Pilloniho podriadený Giuseppe Cuozzo, ktorý bol pri ataku prítomný a nezabránil mu. Za svoju nečinnosť bol suspendovaný na dva mesiace.