Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. marca 2012

Prezident podpísal novelu, ktorá zlepší čerpanie fondov EÚEfektívnosť a transparentnosť čerpania eurofondov v súčasnom programovom období 2007 až 2013 sa od 1. apríla zvýši. Prezident Ivan Gašparovič podpísal novelu zákona o pomoci a podpore poskytovanej z ...Zdieľať
peniaze euro BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) - Efektívnosť a transparentnosť čerpania eurofondov v súčasnom programovom období 2007 až 2013 sa od 1. apríla zvýši. Prezident Ivan Gašparovič podpísal novelu zákona o pomoci a podpore poskytovanej z fondov Európskeho spoločenstva.


Podľa rezortu dopravy, ktorý návrh predkladal v skrátenom legislatívnom konaní, sa tak odvrátia hospodárske škody, ktoré hrozia v prípade nevyčerpania peňazí z eurofondov v určenom termíne.

Škody by hrozili aj v prípade, keby neboli prijaté opatrenia na odstránenie rizika zaťaženia štátneho rozpočtu korekciami v Európskej komisii za porušenie pravidiel a postupov vo verejnom obstarávaní.

Čerpanie eurofondov sa podľa ministra dopravy Jána Figeľa zrýchlilo, ale potrebuje byť ešte dynamickejšie. Minister nevidí objektívne prekážky, prečo by Slovensko nemalo v tomto programovom období vyčerpať všetky prostriedky z eurofondov.

Z celkovej alokovanej sumy 11,498 mld. eur Slovensko ku koncu minulého roka vyčerpalo 2,877 mld. eur, čo je 25,02 percenta. Novelu schválila Národná rada SR 29. februára.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stavbári očakávajú v tomto roku ďalší prepad
<< predchádzajúci článok
Pozemkový fond chcel rozdeliť 300 pozemkov, dostal stopku