Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2010

Prezident vyzýva na účasť vo voľbáchPrezident Ivan Gašparovič vyzýva všetkých občanov na účasť v prebiehajúcich parlamentných voľbách. „Prial by som si, aby voľby dopadli ozaj s výsledkom, ktorý do ...Zdieľať
gasparovic Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) – Prezident Ivan Gašparovič vyzýva všetkých občanov na účasť v prebiehajúcich parlamentných voľbách. „Prial by som si, aby voľby dopadli ozaj s výsledkom, ktorý do budúcnosti pomôže Slovensku. A veľmi si vážim tých ľudí, ktorí prídu dnes voliť. Pretože je potrebné, aby sme dnes všetci odovzdali svoj hlas tým, ktorým dôverujeme a o ktorých sme presvedčení, že budú obhajovať to, čo všetci potrebujeme a to je spokojný život v demokratickom štáte,“ povedal prezident potom, ako v Bratislave spolu s manželkou Silviou využil svoje volebné právo.

Gašparovič neváhal, ktorej strane dá hlas. „Cítim sociálne, myslím národne. To je moje heslo a takéto strany som volil alebo stranu,“ vysvetlil. Slovensko podľa hlavy štátu pri týchto voľbách nestojí na veľkej križovatke dejín, keďže všetky politické strany uznávajú orientáciu Slovenska na Európsku úniu a NATO. „Sme na ceste, z ktorej určite nezostúpime,“ dodal.Predvolebnú kampaň označil prezident za nechutnú, podľa neho v nej prevládalo klamanie ľudí a znevažovanie občana. „Táto kampaň nemá nič spoločné so slušnými ľuďmi a so slušnými politikmi,“ uzavrel.

Prezident popoludní zavíta do Petržalky na Deň koní, večer ho čaká stretnutie s novinármi a pozrieť si chce aj futbalové zápasy z majstrovstiev sveta vo futbale.

Volebná účasť vo volebných obvodoch na Základnej škole na Jelačičovej ulici v Bratislave, kde Gašparovič volil, okolo 13:00 dosahovala okolo 35 percent voličov.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BSK chce bojovať proti premnoženým komárom
<< predchádzajúci článok
Pri nehode v obci Hôrka zomrel 20-ročný vodič

Prezident vyzýva na účasť vo voľbách - diskusné fórum čitateľov