Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. februára 2012

Prezident Zimbabwe poslal britského premiéra do peklaZimbabwiansky prezident Robert Mugabe pri príležitosti sobotňajších oficiálnych osláv svojich 88. narodenín vystúpil s prejavom, v ktorom odsúdil výzvy britského premiéra Davida Camerona žiadajúceho ...Zdieľať
mugabe HARARE 25. februára (WEBNOVINY) - Zimbabwiansky prezident Robert Mugabe pri príležitosti sobotňajších oficiálnych osláv svojich 88. narodenín vystúpil s prejavom, v ktorom odsúdil výzvy britského premiéra Davida Camerona žiadajúceho africkú krajinu o rešpektovanie práv homosexuálov a zastavenie útokov voči mimovládnym organizáciám.


Mugabe, ktorý je pri moci viac ako 30 rokov, to však odmietol a svojich prívržencov vyzval, aby odmietli návrh ústavy garantujúcej práva neheterosexuálnej menšiny. Samotného Camerona poslal do pekla.

"Mimovládne organizácie prichádzajú s hlúpymi nápadmi, niektoré nás destabilizujú. Vravíme im preto, aby odišli z našej krajiny. Nechajte nás, nech si vyriešime vlastné politické problémy," povedal Mugabe, podľa ktorého nastal čas na oveľa väčšiu politickú kultúru. Následne zaútočil na homosexuálov. "Príroda je príroda. Stvorila muža a ženu. Tak sme sa narodili," dodal.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V noci uzavrú tunel Branisko pre údržbu
<< predchádzajúci článok
NATO sťahuje svojich ľudí z ministerstiev v Afganistane

Prezident Zimbabwe poslal britského premiéra do pekla - diskusné fórum čitateľov