Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. októbra 2018

Prezidenti V4 budú rokovať o sociálnej politike i rómskej otázkeNa snímke prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.Zdieľať
Na snímke prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Foto: TASR/Martin Baumann
Štrbské Pleso 11. októbra (TASR) – Prezidenti krajín Vyšehradskej štvorky (V4) sa budú na dvojdňovom (11.-12.10.) samite na Štrbskom Plese venovať viacerým témam. Martin Lipták z tlačového oddelenia kancelárie prezidenta SR informoval, že hlavy štátov Českej republiky, Poľska, Maďarska a Slovenska budú diskutovať o situácii v Európe, nástupe moderných technológií a ich vplyve na našu spoločnosť, ekonomiku a osobitne na pracovné miesta.


„Hovoriť budú tiež o potrebe dobrej a správne cielenej sociálnej politike, a tiež o otázkach starnutia populácie, či o riešení problémov rómskej komunity,“ uviedol Lipták.

Slovensko predsedá V4 a jednou z tém budú aj aktuálne výzvy v Európe, ktorým prezidenti venujú prvé plenárne zasadnutie vo štvrtok predpoludním. Následne ich čaká slávnostný obed a ďalšie rokovanie na tému Zodpovedná sociálna politika – cesta k ekonomickej stabilite sociálne vylúčených – zraniteľných skupín. „V prípade priaznivého počasia čaká na prezidentov aj prelet helikoptérou ponad Vysoké Tatry. V prípade zlých poveternostných podmienok to bude návšteva skanzenu v Pribyline,“ doplnil Lipták.

Druhý deň samitu v piatok 12. októbra sa budú poľský prezident Andrzej Duda, česká hlava štátu Miloš Zeman, maďarský prezident János Áder a slovenský prezident Andrej Kiska venovať technologickému pokroku ako výzve pre zamestnanosť a životnú úroveň v krajinách V4. Výstupy rokovaní budú následne všetci štyria spoločne prezentovať na tlačovej konferencii pred novinármi. Naposledy sa prezidenti V4 stretli na spoločnom samite pred rokom v Maďarsku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy výrazne klesli, cena Brentu skĺzla pod 81,80 USD za barel
<< predchádzajúci článok
VODIČI POZOR: Na týchto miestach rátajte s hmlou

Prezidenti V4 budú rokovať o sociálnej politike i rómskej otázke - diskusné fórum čitateľov