Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2022

Prezidentka Čaputová pôjde z pohrebu kráľovnej Alžbety II. priamo do New Yorku, zúčastní sa Valného zhromaždenia OSNPrezidentka SR Zuzana Čaputová odcestuje v nedeľu 18. septembra do Londýna, kde bude Slovensko zastupovať na štátnom pohrebe zosnulej britskejZdieľať
img_6162 676x451 16.9.2022  - Prezidentka SR Zuzana Čaputová odcestuje v nedeľu 18. septembra do Londýna, kde bude Slovensko zastupovať na štátnom pohrebe zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II., ktorý sa uskutoční v pondelok.


Ako ďalej informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, už v nedeľu večer sa prezidentka spolu s ďalšími pozvanými svetovými lídrami zúčastní na recepcii podávanej novým britským kráľom Karolom III. v Buckinghamskom paláci.


 

Z Londýna priamo do New Yorku


Čaputová následne priamo z Londýna odcestuje do New Yorku, kde v utorok 20. septembra vystúpi s prejavom v rámci všeobecnej rozpravy na 77. Valnom zhromaždení OSN.

„Prezidentka sa v New Yorku zúčastní aj na slávnostnej recepcii podávanej americkým prezidentom Joeom Bidenom a prvou dámou Jill Bidenovou. Stretne sa aj s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom a naplánované má tiež viaceré ďalšie bilaterálne rokovania týkajúce sa aj aktuálnej energetickej krízy," uviedol hovorca.

Stretne sa aj s krajanmi


Zároveň doplnil, že prezidentka sa takisto stretne s krajanmi pôsobiacimi v USA a odovzdá vysoké štátne vyznamenanie profesorke Ruzene Bajscy, slovenskej rodáčke, ktorá pôsobí na univerzite v Berkeley a patrí medzi najvýznamnejšie odborníčky na robotiku a umelú inteligenciu.

„Z New Yorku späť na Slovensko prezidentka odletí vo štvrtok 22. septembra večer," dodal Strižinec.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová pôjde z pohrebu kráľovnej Alžbety II. priamo do New Yorku, zúčastní sa Valného zhromaždenia OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister Káčer telefonoval s Kulebom a uistil ho, že Ukrajina sa na Slovensko môže aj naďalej spoľahnúť
<< predchádzajúci článok
Sulíkova SaS žiada od Žilinku verejné ospravedlnenie za šírenie prokremeľskej propagandy a hoaxov