Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. januára 2021

Prezidentka Čaputová sa zapojí do diskusie o duševnom zdraví, počas pandémie najviac trpia mladíPrezidentka SR Zuzana Čaputová sa v utorok 26. januára večer zapojí do online diskusie o duševnom zdraví mladých ľudí počas pandémie.Zdieľať
4o8a6458 676x451 26.1.2021 (Webnoviny.sk) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v utorok 26. januára večer zapojí do online diskusie o duševnom zdraví mladých ľudí počas pandémie.


V diskusii so psychológom Marekom Madrom a youtuberom Selassiem chce upozorniť na problémy mladých počas pandémie.

Psychika mladých trpí najviac


V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec. Live stream z diskusie bude možné sledovať od 19:00 v profile prezidentky na sociálnych sieťach. Ako ďalej Strižinec priblížil, prezidentka dlhodobo pripomína, že starostlivosť o duševné zdravie je dôležitá téma a nemala by ostávať na okraji záujmu spoločnosti.


„Pre mladých ľudí predstavuje koronavírus zdravotne najnižšie riziko, ich psychika však počas pandémie trpí najviac,“ zdôraznila hlava štátu s tým, že výskumy zo Slovenska aj zahraničia sú jednoznačné. Ukazujú, že koronakríza a izolácia znamená pre množstvo mladých ľudí nárast pocitov neistoty alebo hnevu, úzkosti či depresívnych stavov.

Myšlienky na samovraždu sú častejšie


Marek Madro, zakladateľ internetovej poradne IPčko, zdôrazňuje, že mladí ľudia majú v súčasnosti z pohľadu psychológie odlišnú situáciu ako dospelí. Pripomína, že pandémia má veľký vplyv na psychiku ľudí a upozorňuje aj na ďalšie negatívne javy, akými sú napríklad sexuálne násilie v online priestore, prípady domáceho násilia alebo častejšie myšlienky na samovraždu. Matej Slažanský, známy ako Selassie, považuje za dôležité, aby sa o týchto témach hovorilo otvorene.

Diskusiu s názvom „Ako zvládnuť pandémiu a nezblázniť sa?" bude moderovať Zuzana Kovačič Hanzelová. Zameria sa na rôzne aspekty súčasnej situácie, od pocitu samoty až po virtuálne vzťahy, na ktoré sú mladí ľudia v súčasnosti odkázaní. Jej cieľom je najmä otvorene poukázať na to, ako ustáť rôzne psychické problémy a vyhľadať pomoc. Do diskusie sa bude môcť zapojiť aj verejnosť prostredníctvom aplikácie Slido: prez.sk/otazky_diskusia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová sa zapojí do diskusie o duševnom zdraví, počas pandémie najviac trpia mladí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodič so zákazom šoférovať unikal pred policajnou hliadkou, naháňačka sa skončila na poľnej ceste
<< predchádzajúci článok
Polícia avizuje od stredy intenzívnejšie kontroly zákazu vychádzania

Prezidentka Čaputová sa zapojí do diskusie o duševnom zdraví, počas pandémie najviac trpia mladí - diskusné fórum čitateľov