Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2023

Prezidentka Čaputová volá po predčasných voľbách v čo najskoršom termíne, uviedla aj dôvodyPrezidentku Zuzanu Čaputovú neprekvapuje, že o termíne predčasných parlamentných volieb budú poslanciZdieľať
zuzana a aputova 676x451 27.1.2023 (Webnoviny.sk) - Prezidentku Zuzanu Čaputovú neprekvapuje, že o termíne predčasných parlamentných volieb budú poslanci Národnej rady SR rozhodovať na konci ňou určenej lehoty.

Dôvody na predčasné voľby


Ako ďalej uviedla pre médiá, neprekvapuje ju to z dôvodu viacerých ďalších udalostí, ktorých riešenia sa prijímali v poslednom možnom termíne.

„Či už ide o riešenie vnútrokoaličnej krízy na konci augusta uplynulého roku, riešenie krízy v nemocniciach, hlasovanie o návrhu štátneho rozpočtu alebo odvolávanie vlády. Aj to sú dôvody, pre ktoré potrebujeme predčasné voľby a keď už sa nedalo vládnuť, tak je dobré a dôležité aspoň dôstojne odísť," myslí si prezidentka.

Žijeme v kritickom krízovom období


Hlava štátu zároveň dodala, že predčasné voľby sú nevyhnutnosťou, pretože žijeme v kritickom krízovom období a potrebujeme riadne vedenie štátu. Preto volá po predčasných voľbách v čo najskoršom termíne, ideálne júnovom.

„Ak sa nájde zhoda pri septembrovom termíne predčasných volieb, budem to rešpektovať, je to akceptovateľné. Avšak neznamená to bianko šek pre vládu, ktorá ako odvolaná vládne. Myslím si, že pozornosť verejnosti, ale aj moja, bude sústredená na všetky krízové oblasti, ktoré je potrebné dobre manažovať až do predčasných volieb," dodala Čaputová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová volá po predčasných voľbách v čo najskoršom termíne, uviedla aj dôvody © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žena mala bodnúť muža priamo do srdca, zadržali ju policajti
<< predchádzajúci článok
ŠKODA Plus: Slováci preferujú jazdené autá vo veku do 5 rokov, najčastejšie je to Octavia