Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júla 2019

Prezidentka odobrila zmeny pravidiel v používaní skleníkových plynovZuzana Čaputová, archívna snímka.Zdieľať
Zuzana Čaputová, archívna snímka. Foto: TASR - Michal Svítok
Bratislava 10. júla (TASR) - Vývoz a dovoz fluorovaných skleníkových plynov bude evidovaný efektívnejšie, prevádzkovatelia zariadení, ktoré tieto plyny využívajú, zas dostanú elektronický register. Vyplýva to z novely zákona o fluorovaných skleníkových plynoch, ktorú podpísala prezidentka Zuzana Čaputová.


Podľa Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR, ktoré novelu predložilo, zmeny reagujú na požiadavky z praxe. Nová evidencia má napríklad zjednodušiť kontrolnú činnosť Slovenskej inšpekcie životného prostredia.

"Evidencia po novom bude obsahovať napríklad množstvo dovezeného, vyvezeného a predaného fluorovaného skleníkového plynu s uvedením dátumu dovozu, vývozu a predaja na každý druh tohto plynu. Ďalej názov, sídlo a identifikačné číslo dodávateľa a odberateľa fluorovaných skleníkových plynov či číslo certifikátu o odbornej spôsobilosti na nakladanie s týmito plynmi," priblížilo ministerstvo.

Fluorované skleníkové plyny sa využívajú v klimatizačných, mraziarenských zariadeniach, ale aj v chladiarenských autách na prepravu potravín či v hasiacich prístrojoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová neodobrila zákon, ktorý by sudcov v politike zbavoval funkcie
<< predchádzajúci článok
Občania nebudú predkladať ďalšie výpisy, novelu podpísala prezidentka

Prezidentka odobrila zmeny pravidiel v používaní skleníkových plynov - diskusné fórum čitateľov