Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júla 2018

Pri Káhire sa vykoľajil osobný vlak, mnoho ľudí je zranenýchNiekoľko desiatok zranených si vyžiadala v piatok železničná nehoda v okolí egyptského hlavného mesta Káhira, kde došlo k vykoľajeniu troch vozňov osobného vlaku. Agentúra AP ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Káhira 13. júla (TASR) - Niekoľko desiatok zranených si vyžiadala v piatok železničná nehoda v okolí egyptského hlavného mesta Káhira, kde došlo k vykoľajeniu troch vozňov osobného vlaku. Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na oficiálne zdroje.


Egyptská železničná správa uviedla, že miesto nehody sa nachádza pri stanici Badrašín južne od mesta Gíza, ležiaceho v bezprostrednom susedstve Káhiry na protiľahlom brehu Nílu. Príčina vykoľajenia vozňov zatiaľ nie známa, rovnako ako ani to, či sú nejaké obete na životoch.

Jeden z asistentov egyptského ministra zdravotníctva pre tlačovú agentúru al-Ahrám uviedol, že do nemocnice previezli najmenej 34 zranených osôb.

Egyptským železniciam je pripisovaná nízka bezpečnostná úroveň, čo sa väčšinou dáva do súvislosti s dlhoročným zanedbávaním údržby a zlým riadením, komentovala AP.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Samospráve Lučenca sa ani po troch rokoch nedarí predať plaváreň
<< predchádzajúci článok
BOJUJÚ HUMOROM: Ľudia protestujúci proti Trumpovi pochodujú Londýnom

Pri Káhire sa vykoľajil osobný vlak, mnoho ľudí je zranených - diskusné fórum čitateľov