Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. augusta 2020

Pri leteckej nehode v Indii prišlo o život najmenej 18 ľudí, hlásia aj stovky zranených (video)Nehoda lietadla na letisku v indickom štáte Kérala si vyžiadala najmenej 18 mŕtvych a viac ako 120 zranených, medzi nimi je 15 v kritickom stave. O život prišli obaja piloti. Dvojročný Boeing 737-800 ...Zdieľať
india_plane_57486 05e24bed69bc4ad0bb867110ca9d1ab2 676x462 8.8.2020 (Webnoviny.sk) - Nehoda lietadla na letisku v indickom štáte Kérala si vyžiadala najmenej 18 mŕtvych a viac ako 120 zranených, medzi nimi je 15 v kritickom stave. O život prišli obaja piloti.


Dvojročný Boeing 737-800 priletel do mesta Kóžikkót z Dubaja. Na palube bolo 174 dospelých, desať detí, dvaja piloti a štyria členovia posádky, ktorí sú v poriadku.

Lietadlo sa zlomilo na dve časti


Tamojšia pristávacia dráha je dlhá 2850 metrov a leží na kopci, pričom okolo nej sa nachádzajú rokliny hlboké 34 metrov. Generálne riaditeľstvo civilného letectva uviedlo, že po tom, ako lietadlo zišlo z dráhy, spadlo do údolia a zlomilo sa na dve časti.

V čase nešťastia región sužoval silný dážď. Po tom, ako v sobotu ráno prestalo pršať, experti vyzdvihli zapisovač letových údajov.

Na vine zrejme bolo počasie


Odborník Mark Martin uviedol, že je príliš skoro na určenie príčiny nehody, no podľa neho veľkú úlohu zohralo počasie.

Úrady potvrdili, že špeciálny let Air India Express bol určený na repatriáciu indických občanov z Perzského zálivu.

Indický premiér Naréndra Módí na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že ho nehoda veľmi zasiahla.
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri leteckej nehode v Indii prišlo o život najmenej 18 ľudí, hlásia aj stovky zranených (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Drucker upozornil na podozrivú zmluvu, Kollárove Fun rádio spraví Tiposu reklamu za tisícky eur
<< predchádzajúci článok
Počasie na dnes: Slovensko čaká veľmi horúci deň, výnimočne sa môžu vyskytnúť aj zrážky

Pri leteckej nehode v Indii prišlo o život najmenej 18 ľudí, hlásia aj stovky zranených (video) - diskusné fórum čitateľov