Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. januára 2012

Pri leteckých útokoch v Jemene zahynulo 15 členov al-KájdyNajmenej 15 ozbrojencov al-Kájdy zahynulo v noci na utorok pri leteckých útokoch na juhu Jemenu. Ako informovali miestni predstavitelia, štyri nálety uskutočnili dve americké bezpilotné lietadlá v provincii ...Zdieľať
jemen ADEN 31. januára (WEBNOVINY) - Najmenej 15 ozbrojencov al-Kájdy zahynulo v noci na utorok pri leteckých útokoch na juhu Jemenu. Ako informovali miestni predstavitelia, štyri nálety uskutočnili dve americké bezpilotné lietadlá v provincii Abján, kde väčšinu majú pod kontrolou ozbrojenci z al-Kájdy.


Jeden z útokov bol namierený proti stretnutiu regionálnych hodnostárov al-Kájdy. Medzi obeťami je aj miestny líder teroristickej siete Abdul Muním al-Fahtání, po ktorom pátrali jemenské úrady.

Protesty proti prezidentovi Alímu Abdulláhovi Sálihovi, ktorého armáda musela bojovať proti rebelským kmeňom a proti vojenským jednotkám, ktoré sa postavili na stranu opozície, posilnili moc islamistov na juhu krajiny.

Veľké časti juhu Jemenu sú pod kontrolou al-Kájdy. V polovici januára sa ozbrojencom podarilo na deväť dní obsadiť mesto Radá, ktoré leží len 130 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Saná.

Prezident Sálih v novembri po niekoľkomesačných protestoch podpísal dohodu o odovzdaní moci, ktorá má ukončiť jeho dlhoročný autokratický režim.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výnosy z portugalských dlhopisov vzrástli na rekordnú úroveň
<< predchádzajúci článok
Vodiči si môžu zakúpiť diaľničnú nálepku aj cez internet

Pri leteckých útokoch v Jemene zahynulo 15 členov al-Kájdy - diskusné fórum čitateľov