Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. januára 2009

Pri platení súdnych poplatkov sa dajú použiť len euro kolkyMinisterstvo spravodlivosti SR upozorňuje občanov, že od dnešného dňa je možné pri platení súdnych poplatkov používať iba nové euro kolky. "Platnosť starých korunových kolkových známok sa ...Zdieľať
BRATISLAVA 17. januára (WEBNOVINY) - Ministerstvo spravodlivosti SR upozorňuje občanov, že od dnešného dňa je možné pri platení súdnych poplatkov používať iba nové euro kolky. "Platnosť starých korunových kolkových známok sa končila v piatok 16. januára," upozornil hovorca MS SR Michal Jurči.


"Súdne poplatky, ktoré v jednotlivom prípade neprevyšujú 300 eur, je možné uhradiť buď novými kolkovými známkami alebo iba v hotovosti. Nad sumu 300 eur je možné zaplatiť súdny poplatok iba na príslušný účet súdu, a to buď prevodom v banke alebo prostredníctvom poštovej poukážky,“ tlmočil Jurči vysvetlenie ministra spravodlivosti Štefana Harabina.

Ako ďalej vysvetlil Jurči, pri platení súdnych poplatkov, ktoré nie sú určené pevnou sumou, ale vypočítajú sa ako určené percento zo základu poplatku platí, "že poplatok napríklad vo výške 17,32 eura sa zaokrúhli na 17 eur, poplatok napríklad 17,5 eura sa už nezaokrúhľuje a poplatok napríklad 17, 86 eura sa zaokrúhli na 17,5 eura."

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rekonštrukciu Reduty chcú spustiť na jar
<< predchádzajúci článok
Český minister zahraničia rokuje o prímerí v Pásme Gazy